Kadlec ukázal, že může hrát s Lafatou. Teď se bude modlit za zkázu Plzně

18:11
HRADEC KRÁLOVÉ - Třikrát v řadě v lize neskóroval, v Hradci však sparťanský útočník Václav Kadlec ožil. Sám dal první gól, druhý připravil Lafatovi. A když v závěru střídal, celý sektor hostujících fanoušků mu tleskal. O vítězství Sparty už v tu chvíli nebylo pochyb, tři minuty před koncem navíc ještě přidal pojistku Krejčí a hosté vyhráli 3:0.

Marek Matějovský (vlevo) a Václav Kadlec ze Sparty oslavují gól při zápase v Hradci. foto: ČTK

Kadlecův moment přišel po půlhodině hry. Ve vápně převzal přihrávku od Marečka, protáhl se mezi obránci a poslal míč na zadní tyč.

„Otevřel se přede mnou prostor a obránci mi tam nechtěli dát nohu. Asi se báli, aby z toho nebyla penalta,“ přemítal Kadlec po zápase. „Prostě se to hezky otevřelo, byl jsem před gólmanem sám, to už musel být gól.“

V předchozích třech zápasech jste se neprosadil. Je úleva, že teď to vyšlo?
Mohl jsem dát gól v každém zápase, ale většinou jsme je zvládli i bez toho, až na Jablonec. Bral jsem to v klidu, ale samozřejmě jsem teď rád, že jsem se trefil.

Gól dal také David Lafata, který na něj čekal ještě delší dobu - čtyři zápasy.
Je to dobře pro něj i pro nás ostatní. A jsem i rád, že jsem mu na gól přihrál. Aspoň se nebude říkat, že nemůžeme hrát spolu.

Výsledek je jednoznačný, ale Hradec nepředvedl špatný výkon. Souhlasíte?
Líbilo se mi, že chtěli hrát fotbal, že to nebylo jen nakopávání. Hráli dobře, ale asi je zlomil druhý gól. Byl to vyrovnaný zápas, ale rozhodly proměněné šance, víc klidu v koncovce. Jinak Hradec odehrál dobrý zápas.

Hráči Sparty se radují z gólu.
Zleva Marek Matějovský ze Sparty a Pavel Černý z Hradce Králové.

Na začátku druhé půle vás docela potrápil. Čím to bylo?
Hráli dobře už v první půli, měli tam pár závarů. Ve druhém poločase nás opravdu trochu zatlačili, Lukáš Mareček míč zastavil na lajně. V tu chvíli mi trochu zatrnulo, ale nakonec jsme to na konci v klidu zvládli.

Jak prožíváte souboj o titul? Věříte, že po výhře v Hradci jste znovu vytvořili na Plzeň tlak?
Oni jsou dost zkušení, aby si nic takového nepřipouštěli. Mají docela náskok, není to jen o jednom zápase. Zatím asi můžou být relativně v klidu. Na jejich zápas se teď asi všichni budeme dívat. A budeme se modlit, aby zaváhali. (Plzeň hraje v neděli od 14:45 v Ostravě, pozn. red.).