14. září 2013 17:41, aktualizováno  20:39 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Kadlec střílí dál. Dvěma góly
přispěl k porážce Brém 3:0

Fotbalista Frankfurtu Václav Kadlec (vpravo) a jeho spoluhráč Stefan Aigner | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalista Frankfurtu Václav Kadlec (vpravo) a jeho spoluhráč Stefan Aigner | foto: Reuters
BERLÍN Český útočník Václav Kadlec rozhodl dvěma brankami zápas Frankfurtu v Brémách a v německé fotbalové lize má po sobotě bilanci jednoho gólu na zápas. Eintracht zvítězil 3:0 a získal druhou výhru v sezoně. V čele tabulky zůstává díky výhře 6:2 nad Hamburkem stoprocentní Borussia Dortmund, druhý je Bayern Mnichov, který zdolal 2:0 Hannover.

Kadlec načal své bundesligové konto v předchozím utkání s Dortmundem, kdy jeho branka nestačila při porážce 1:2 ani na bod. Ve svém třetím duelu v německé lize podruhé zažil vítězství.

Proti Werderu otevřel skóre ve 14. minutě, kdy do branky zblízka tečoval ostrý centr Oczipky, který předtím předvedl pohlednou kombinaci s Inuim. Podruhé se trefil o dvacet minut později hlavou po Jungově nahrávce.

Frankfurtu nahrálo vyloučení domácího Di Santa a selhání Trappa, který z penalty netrefil branku. Kadlec odešel ze hřiště krátce po třetím gólu svého týmu, který dal do vlastní sítě brémský Prödl. Druhou půli za Werder odehrál obránce Theodor Gebre Selassie.

Dortmund se v prvním poločase dostal do vedení dvěma slepenými góly letních posil okolo dvacáté minuty. Nejprve propálil brankáře Reného Adlera z úhlu útočník Pierre-Emerick Aubameyang, vzápětí po pěkné souhře střílel z hranice pokutového území úspěšně záložník Henrik Mchitarjan. Hamburk, v jehož dresu se dostal na začátku druhého poločasu na hřiště záložník Petr Jiráček, ale dokázal krátce po pauze vyrovnat.

Borussia duel zlomila až v poslední půlhodině. V 65. minutě přidal svůj druhý gól Aubameyang, jenž se s pěti zásahy v sezoně dělí o první místo v tabulce střelců. Dva zásahy si připsal i Robert Lewandowski, jenž má na kontě o jedenu trefu méně. Mezi jeho góly se prosadil ještě Reus. Mohuč s obráncem Zdeňkem Pospěchem si po třech úvodních výhrách připsala druhou porážku za sebou, když nestačila na Schalke. O jeho výhře 1:0 rozhodl svým prvním gólem od přestupu z AC Milán záložník Kevin-Prince Boateng.

Morávek je zraněný

Bayern čekal neobvykle dlouho na vedoucí gól, nakonec ale Hannover doma zdolal. V 51. minutě pokořil soupeřovu obranu po rychlé souhře Robbena s Kroosem útočník Mario Mandžukič, chvíli poté přidal z dorážky další gól Franck Ribéry. Brankář Manuel Neuer udržel 100. čisté konto v německé lize.

Záložník Jan Morávek z Augsburgu kvůli zranění hrál až poslední půlhodinu utkání s Freiburgem, kterému také kvůli zdravotním problémům chyběla nová posila střední řady Vladimír Darida. Krátce po příchodu Morávka Augsburg vyrovnal a v nastavení díky gólové přihrávce bývalého hráče Bohemians vyhrál 2:1.

Sobotní výsledky 5. kola bundesligy

Augsburg - Freiburg 2:1 (46. Altintop, 89. Werner - 46. Mehmedi)

Bayern Mnichov - Hannover 2:0 (51. Mandžukič, 64. Ribéry)

Brémy - Eintracht Frankfurt 0:3 (14. a 34. Kadlec, 77. vlastní Prödl)

Leverkusen - Wolfsburg 3:1 (65. a 90. Kiessling, 24. Sam - 39. Olič)

Mohuč - Schalke 0:1 (34. Boateng)

Dortmund - Hamburk 6:2 (19. a 65. Aubameyang, 73. a 81. Lewandowski, 22. Mchitarjan, 74. Reus - 26. Lam Zhi Gin, 49. Westermann).