Kadlec se trefil za Frankfurt, Pilař si odbyl debut v bundeslize

18:37aktualizováno  21:44
BERLÍN - Český útočník Václav Kadlec dal svůj čtvrtý gól v bundeslize a pomohl fotbalistům Frankfurtu k remíze 1:1 s Norimberkem. Záložník Václav Pilař si odbyl v dresu Freiburgu premiéru v soutěži, na kterou vinou zranění kolena došlo až po čtrnácti měsících od jeho příchodu do Německa.

Český fotbalista Freiburgu Václav Pilař (vpravo) a Clemens Fritz z Werderu Brémy foto: ČTK

Německá fotbalová liga - 9. kolo

Bayern Mnichov - Mohuč 4:1 (52. a 82. Müller z pen., 50. Robben, 69. Mandžukič - 44. Parker)

Braunschweig - Schalke 2:3 (20. Ademi, 59. Bellarabi - 29. Meyer, 65. Goretzka, 90.+1 Neustädter)

Brémy - Freiburg 0:0

Dortmund - Hannover 1:0 (4. Reus z pen.)

Eintracht Frankfurt - Norimberk 1:1 (50. Kadlec - 87. Drmic)

Hertha Berlín - Mönchengladbach 1:0 (37. Ramos)

Fotbalisté Bayernu Mnichov v generálce na středeční duel Ligy mistrů s Plzní zdolali Mohuč 4:1 a s 23 body vedou tabulku.

Bayern sice po prvním poločase prohrával, čtyřmi brankami ale skóre otočil a v lize neprohrál již 34 zápasů v řadě. "My jsme jako Volkswagen Beetle model z roku 1970 a oni formule 1," prohlásil trenér Mohuče Thomas Tuchel. "Bundesliga je momentálně rozdělená na dvě soutěže: Bayern a Borussia Dortmund si hrají jednu a zbytek druhou," doplnil ho rozladěný gólman Mohuče Christian Wetklo. Kadlec, který se v německé lize na tři zápasy gólově odmlčel, otevřel skóre v 50. minutě utkání. Na tři body pro Frankfurt to však nestačilo, když tři minuty před koncem vyrovnal třetí brankou v sezoně švýcarský reprezentant Josip Drmic.

Norimberk, v jehož základní sestavě nastoupili i Tomáš Pekhart a Adam Hloušek, zůstává spolu s Freiburgem v nové sezoně bez výhry. Pilař při své premiéře odehrál proti Brémám 70 minut a pomohl svému týmu k remíze 0:0. Jen na lavičce náhradníků zůstal jeho spoluhráč Pavel Krmaš, Vladimír Darida je stále mimo hru. Na domácí straně z pozice náhradníka do utkání nezasáhl Theo Gebre Selassie. Freiburg, který je soupeřem Liberce v Evropské lize, hrál v sestavě: Baumann - Schmid, Ginter, Diagné, Günter - Höfler (83. Fernandes), Schuster - Klaus (74. Zuck), Mehmedi, Pilař (69. Coquelin) - Freis.

Bayern s Mohučí sice prohrával, když se na konci prvního poločasu trefil Shawn Parker. Po změně stran ale i díky dvěma trefám Thomase Müllera otočili obhájci titulu a vítězové Ligy mistrů skóre ve svůj prospěch. Za hosty odehrál celý zápas obránce Zdeněk Pospěch. Sestava Bayernu: Neuer - Rafinha (46. Götze), J. Boateng, Dante (42. Alaba), Contento - Robben, Schweinsteiger, Lahm, T. Müller, Kroos - Mandžukič (74. Kirchhoff).