Sparta zlomila Příbram. Kadlec oslavil návrat do české ligy dvěma góly

19:56
PRAHA - Dlouho se proti těsné obraně nemohli prosadit, pak dokonce prohrávali, přesto sparťanští fotbalisté vstup do jarní části ligy zvládli. V dohrávce 17. kola porazili Příbram 4:1, dvěma góly se blýskl Václav Kadlec, který nastoupil až po poločase.

JE TAM! Václav Kadlec (vpravo) slavil góly hned v prvním zápase po návratu do Sparty. foto:  Michal Šula, MAFRA

Sparťané tak úspěšně odpověděli na výhry rivalů v boji o titul. Sice nebylo to s takovou lehkostí jako Plzeň, ale která zesměšnila České Budějovice 6:0 a drží si jednobodový náskok. Třetí Jablonec, který vydřel výhru 2:1 na Slovácku, má na Spartu čtyřbodový odstup.

Spartě se zatím vyplatilo, že na poslední chvíle angažovala Kadlece z Frankfurtu. Dvaadvacetiletý útočník byl rozdílovým hráčem, za stavu 1:1, tři minuty po příchodu na hřiště, utekl obraně a sólo zakončil přízemní střelou. Pak se trefil i v závěru a upravil na 4:1. V české lize skóroval poprvé od srpna 2013.

„Vašek měl obrovskou chuť, jeho přínos v zápase byl markantní,“ řekl domácí trenér Vítězslav Lavička.

Václav Kadlec uniká Tomáši Zápotočnému z Příbrami a střílí první gól po návratu...
JE TAM! Václav Kadlec (vpravo) slavil góly hned v prvním zápase po návratu do...

Hosté od první minuty bránili se všemi hráči, před vlastním vápnem postavili neprostupnou hradbu a dopředu se nepouštěli. Hrozili jen ze standardek a po jedné z nich šli do vedení. Po nákopu Pilíka a vyhraném souboji Hájovského si Kadeřábek srazil míč do vlastní sítě.

Příbram senzačně vedla, ale neradovala se dlouho. Z protiútoku Vácha přetlačil Matějů a Dočkalův střílený centr uklidil zblízka Lafata. „Rychlá odpověď byla strašně důležitá,“ oddechl si Lavička.

17. kolo první ligy:

Sparta Praha - 1. FK Příbram 4:1 (1:1)

Branky: 57. a 82. Kadlec, 39. Lafata, 72. vlastní Nitrianský - 37. vlastní Kadeřábek. Rozhodčí: Jílek - Nádvorník, Urban. ŽK: Vácha, J. Brabec - Divíšek. Diváci: 8062.

Krátce po půli domácí kouč stáhl ze hry nevýrazného Shalu a tah s Kadlecem mu vyšel náramně. Brzy dal gól a tým uklidnil. Třetí branka byla šťastná, když Krejčího střelu z přímého kopu tečoval mimo dosah brankáře Boháče obránce Nitrianský. A čtvrtý gól padl po ukázkovém brejku, Kadlec vysunul Krejčího, který utekl obraně a míč vrátil Kadlecovi. Ten skóroval zblízka ve skluzu.

„Pro nás to byl těžký zápas. Sparta trestala naše hrubky. Ztráta míče, pak dva góly z brejků. Pro naše mladé hráče to byla obrovská zkušenost, v určité fázi jsme hráli dobře a zápas odpracovali,“ poznamenal příbramský kouč Pavel Tobiáš.