Do finále Ligy mistrů má blíž Real, v Madridu porazil Bayern 1:0

22:37
MADRID - Obhajoba triumfu v Lize mistrů se fotbalistům Bayernu Mnichov komplikuje. V úvodním semifinále nejlepší tým loňského roku ve středu večer prohrál na Realu Madrid 0:1. Gól dal v 19. minutě francouzský útočník Benzema.

Lahm brání Balea foto: Reuters

Když těsně před poločasem hostující Robben nedotáhl k zakončení jednu z mnoha útočných akcí, trenér Guardiola vztekle bouchl do své sedačky. Bayern celý zápas vytrvale útočil, měl obrovskou převahu, ale nebyl si schopen vytvořit střeleckou příležitost, natož skórovat.

Nebyla to strhující bitva. Real, nejslavnější klub planety, se doma nestyděl bránit. I když kvůli viróze z minulých dnů v základní sestavě chyběl Bale, Realu to nevadilo. Nastoupil totiž už uzdravený Ronaldo a zapojil se i do rozhodující akce.

ÚTERNÍ ZÁPAS

Bayern se mazlil s míčem, ale vyložené šance měl Real. Využil hned tu první. Gól padl po ukázkovém brejku od vlastního pokutového území. Isco vyvezl míč na polovinu soupeře, Ronaldo milimetrovou kolmicí poslal za obranu rozběhnutého Coentraa, který přízemní přihrávkou mimo dosah stoperů i brankáře Neuera našel Benzemu. Ten měl před odkrytou bránou snadnou pozici - 1:0.

Pro hosty, kteří se v Madridu chovali jako doma, to bylo nemilé přivítání. Během úvodních minut nepůjčili soupeři míč, v moci ho měli přes osmdesát procent času, za poločas zahrávali devět rohů. Ale z velké převahy vytěžili jen několik centrů a zblokovanýchn střel.

Thomas Müller se dožaduje penalty

Guardiola, který při svém předchozím působení v Barceloně prohrál jen dva zápasy z patnácti, na lavičce chvíli neposeděl, většinou postával u hřiště, gestikuloval, při zkažených akcích se šklebil. Jeho tým hrál stále podle jedné šablony: staticky, zdlouhavá kombinace, přihrávka na křídlo Ribérymu či Robbenovi a centr. Pro bránící Real většinou snadná práce. Ofenzivním tahounům se totiž nedařilo, Ribéry byl dokonce dvacet minut před koncem střídán...

Domácí z hluboké defenzívy vyráželi do brejků. Po gólové akci si vytvořili i další vyložené šance. Ve 26. minutě Benzema předložil Ronaldovi, jenž deset metrů od brány nastavil placírku, ale jelikož mu míč těsně před ní skočil, poslal ho nad. V závěru půle Iscův centr propadl na zadní tyč k volnému Di Maríovi, ale ten pálil zbrkle vysoko nad. Stačilo míč uklidit podél Neuera. Bayern si takovou příležitost za celý zápas vytvořil jedinou. Sedm minut před koncem však proti střele střídajícího Götzeho skvěle zasáhl Casillas, který v Realu druhým rokem dvojkou a chytá jen v pohárech.

Real Madrid hraje v semifinále počtvrté za sebou, ale ani jednou nepostoupil. Před dvěma lety se rovněž utkal s Bayernem, první zápas doma vyhrál 2:1, ale v odvetě stejným poměrem podlehl a pak nezvládl penaltový rozstřel. Na finále čeká od roku 2002, kdy Ligu mistrů naposled vyhrál. Od té doby čeká na jubilejní desátý triumf.

Úvodní zápas semifinále fotbalové Ligy mistrů:

Real Madrid - Bayern Mnichov 1:0 (1:0)

Branka: 19. Benzema. Rozhodčí: Webb - Mullarkey, Cann (všichni Angl.). ŽK: Isco (Real). Diváci: 79.283.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.