Juventus zdolal Livorno a dostal se do čela italské ligy

17:16aktualizováno  22:57
ŘÍM - Fotbalisté Juventusu využili příležitost dostat se do čela italské ligy. Ve 13. kole vyhráli na hřišti Livorna 2:0 a tabulku vedou o dva body před AS Řím, které má ale k dobru pondělní dohrávku s Cagliari. Šanci dostihnout bodově třetí Neapol naopak prováhal Inter Milán, který jen remizoval 1:1 v Boloni.

Fotbalista Juventusu Fernando Llorente (vlevo) a Federico Ceccherini z Livorna foto: Reuters

Italská fotbalová liga - 13. kolo

FC Turín - Catania 4:1 (35. a 62. El Kaddúrí, 10. Immobile, 60. Moretti - 50. Leto)

Livorno - Juventus Turín 0:2 (63. Llorente, 75. Tévez)

Sampdoria Janov - Lazio Řím 1:1 (67. Soriano - 90.+4 Cana)

Sassuolo - Bergamo 2:0 (63. Zaza, 67. Berardi), Udine - Fiorentina 1:0 (34. Heurtaux)

Udine - Fiorentina 1:0 (34. Heurtaux)

Boloňa - Inter Milán 1:1 (12. Kone - 51. Jonathan)

Juventus čekal na rozhodující gól do 63. minuty, kdy se po centru Paula Pogby trefil z voleje útočník Fernando Llorente. Páté vítězství "Staré dámy" v řadě pak čtvrt hodiny před koncem zpečetil Carlos Tévez po asistenci Llorenteho. Aby obhájce titulu zůstal poprvé po kompletním kole v čele tabulky, musí spoléhat na to, že AS v pondělí ztratí body. Zápas měl zvláštní náboj pro brankáře Juventusu Gianluigiho Buffona, který odchytal 500. duel v Serii A.

"Mám plno nesmazatelných vzpomínek. Jsem šťastný, že jsem jako cihlu po cihle byl schopný navršit 500 utkání. Nezapomínal bych ale ani na těch 37 zápasů ve druhé lize," připomněl i působení týmu, kde hraje od roku 2001, ve druhé lize v sezoně 2006/07 po sázkařské aféře. Inter prohrával v Boloni od 12. minuty, kdy byl na konci rychlého protiútoku po soupeřově rohu skórující Panajotis Kone. Boloňa se ale první domácí výhry nad Interem po jedenácti letech nedočkala, favorit srovnal v 51. minutě po Jonathanově střele, která díky teči obránce šla do brankářova protipohybu.

Sampdoria při debutu trenéra Siniši Mihajloviče ztratila doma s Laziem Řím výhru až v nastavení a remizovala 1:1. Janovský tým hrál v početní nevýhodě po zákroku loktem Nenada Krstičiče v úvodu druhého poločasu, přesto se dostal v 67. minutě do vedení zásluhou hlavičky střídajícího Roberta Soriana. O třetí výhru v ročníku a posun ze sestupových pozic Sampdorii připravila ve čtvrté minutě nastaveného času opora albánské reprezentace Lorik Cana, k němuž se dostal míč po dlouhém nákopu.

Po bezmála měsíční přestávce kvůli zranění nohy se vrátil do sestavy Catanie český záložník Jaroslav Plašil, jeho tým ale prohrál na hřišti FC Turín. Soupeř rozhodl zásluhou Cira Immobileho a Omara El Kaddúrího už v první půli. Po přestávce sice snížil Sebastián Leto, jenže na konečných 4:1 upravili slepenými góly Emiliano Moretti a znovu El Kaddúrí. Fiorentina nevyužila příležitost přiblížit se třetí Neapoli a prohrála 0:1 v Udine. Duel rozhodl ve 34. minutě Thomas Heurtaux.