Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Famózní Juventus. Neprohrál už 48 zápasů

22:56
ŘÍM - Fotbalisté Juventusu vyhráli v italské lize čtvrtý zápas za sebou a v domácí soutěži zůstávají bez porážky od loňského května. Díky vítězství 1:0 v Catanii povedou i po devátém kole tabulku stále o tři body před Neapolí. Ta si poradila stejným výsledkem s Chievem, které dohrávalo bez vyloučeného záložníka Kamila Vacka.

Hráči Juventusu oslavují branku foto: Reuters

Juventus prošel bez porážky celým posledním ročníkem Serie A a v nové sezoně prodloužil při cestě za obhajobou titulu sérii již o dalších devět utkání. Celkem jich má na kontě již 48.

Na Sicílii mu stačila k výhře jediná branka z 57. minuty, kdy záložník Vidal dorazil Bendtnerovu střelu. "Staré dámě" ulehčilo závěr vyloučení domácího záložníka Marcheseho, který dostal v 67. minutě druhou žlutou kartu.

9. kolo italské ligy

Catania - Juventus Turín 0:1 (57. Vidal), Boloňa - Inter Milán 1:3 (58. Cherubin - 27. Ranocchia, 53. Milito, 64. Cambiasso), FC Turín - Parma 1:3 (90.+2 Baša - 72. Sansone, 73. Amauri, 88. Rosi), Fiorentina - Lazio Řím 2:0 (45. Ljajič, 90. Toni), Pescara - Bergamo 0:0, Sampdoria Janov - Cagliari 0:1 (47. Dessena), AS Řím - Udine 2:3 (22. a 24. Lamela - 50. a 88. z pen. Di Natale, 32. Domizzi), Neapol - Chievo 1:0 (58. Hamšík, záložník hostů Vacek byl vyloučen).

Podle prezidenta Catanie však soupeři pomohli rozhodčí, které prý turínští fotbalisté zastrašovali. "Neuznali nám regulérní gól, zato Juventusu neregulérní věnovali," rozčiloval se po utkání Antonino Pulvirenti a upozorňoval na 26. minutu, kdy bez zjevného důvodu rozhodčí neuznali trefu Bergessia.

"Dnes jsme byli svědky toho, jak zemřel fotbal. Je ostudné, že hráči, kteří se rozcvičovali u postranní čáry - Pepe či Giaccherini, zařídili tlakem na asistenta, že gól nebyl uznán. Ten pán (rozhodčí) má co vysvětlovat," uvedl Pulvirenti.

Lazio prohrálo na hřišti Fiorentiny 0:2, když jeho obranu překonali v poslední minutě obou poločasů Ljajič a Toni. Český útočník Libor Kozák nastoupil za hosty až na poslední dvě minuty, kdy už jeho tým hrál bez dvou vyloučených. Neodvrátil tak porážku a ztrátu třetí pozice v tabulce.

Hamšík dostal červenou kartu

Na třetí příčku se dostal Inter Milán, který vyhrál v Boloni 3:1 a zaznamenal již páté vítězství v řadě. V posledních pěti kolech je nejúspěšnějším klubem soutěže.

Neapol po poslední porážce v duelu s Juventusem znovu najela na vítěznou vlnu, když vyhrála 1:0 nad Chievem. Jedinou branku vstřelil záložník Hamšík po rychlém protiútoku. Jeho český protějšek Kamil Vacek nastoupil potřetí v sezoně v základní sestavě, avšak v 78. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen.

AS Řím vedený českým koučem Zdeňkem Zemanem v posledním kole proti Janovu zaujal obratem z 0:2 na 4:2, v dnešním utkání s Udine naopak o dvoubrankový náskok přišel a prohrál 2:3. Dva góly Lamely vynulovali Domizzi a Di Natale, který poté v 88. minutě rozhodl z penalty.