Juventus si domácí finále nezahraje, odvety zvládly Benfica a Sevilla

23:05
Fotbalisté Benficy Lisabon dohrávali proti Juventusu v deseti, přesto udrželi v Turíně bezbrankovou remízu a po výhře 2:1 z domácího zápasu po roce opět prošli do finále. Jejich soupeřem bude Sevilla, která sice ve Valencii prohrála 1:3, postup jí však po domácí výhře 2:0 zajistila branka ze soupeřova hřiště, o níž se ve čtvrté minutě nastavené postaral Mbia.

Útočník Juventusu Fernando Llorente nevěří vyřazení Juventusu foto: ČTK/AP

Juventus na domácím stadionu, který bude 14. května hostit finále, začal pozvolna, postupně však nad Benficou získával převahu. V prvním poločase se však nedokázal prosadit a největší šanci zaznamenal Vidal, jehož pokus v nastavení z brankové čáry vyhlavičkoval kapitán lisabonského celku Luisao.

Ani po přestávce "Stará dáma" na soupeřovu obranu nenašla recept, přitom od 67. minuty hrál Juventus přesilovku po vyloučení Péreze. Hostující obránce musel ze hřiště poté, co během šesti minut dostal dvě žluté karty. Benfica navíc v závěru ještě přišla pro finále o Markoviče, který tři minuty po odchodu ze hřiště dostal červenou kartu po strkanici u střídaček.

Také druhé semifinále mělo dramatický závěr. Valencie přitom už v úvodních 26 minutách dokázala vymazat dvoubrankovou ztrátu z prvního zápasu. Domácí nejprve poslal do vedení Feghúli a o chvíli později si Beto srazil do branky od břevna odraženou střelu Jonase.

Když po přestávce přidal třetí branku Mathieu, měla Valencie na dosah další velký obrat. Už ve čtvrtfinále proti Basileji totiž smazala prohru 0:3 z prvního zápasu domácí pětibrankovou kanonádou.

Ve čtvrté minutě nastavení se však trefil hlavou Mbia a bylo po obratu, protože branka ze soupeřova hřiště

Odvetné zápasy semifinále fotbalové Evropské ligy:

• Valencie - FC Sevilla 3:1 (2:0)
    Branky: 14. Feghúli, 26. vlastní Beto, 69. Mathieu - 90.+4 Mbia. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič (všichni Srb.). ŽK: Diego Alves, Bernat, Feghúli, Mathieu - Carrico. Diváci: 34.000. První zápas: 0:2, postoupila Sevilla.
  • Juventus Turín - Benfica Lisabon 0:0
    Rozhodčí: Clattenburg - Beck, Burt (všichni Angl.). ŽK: Asamoah - Rodrigo, Pérez, Oblak, Salvio. ČK: 89. Vučinič - 67. Pérez, 89. Markovič. Diváci: 40.775. První zápas: 1:2, postoupila Benfica.