Real končí, do finále Ligy mistrů proti Barceloně postoupil Juventus

22:39aktualizováno  23:03
MADRID - Fotbalisté Juventusu Turín to dokázali. V semifinále Ligy mistrů vyřadili obhájce triumfu Real Madrid, když v odvetném semifinále uhráli na španělské půdě remízu 1:1. Juventus do finále Ligy mistrů postoupil po dvanácti letech, o titul se v Berlíně střetne s Barcelonou.

Opory Juventusu Giorgio Chiellini a Gianluigi Buffon se radují po postupu do finále Ligy mistrů. foto: Reuters

Po prvním poločase to s nimi nevypadalo dobře. Fotbalisté Juventusu odcházeli do šaten za stavu 0:1, který by do finále posunul domácí Real Madrid. Jenže Juventus nedal svou kůži lacino.

Klíčový moment se stal v 57. minutě. V pokutovém území španělského celku se k balonu dostal Morata a pohotovou střelou překonal gólmana Casillase, pro kterého odvetné semifinále znamenalo 150. zápas v Lize mistrů. Morata, jenž se trefil i v prvním duelu, opět gól neslavil, jelikož je odchovancem madridského klubu.

A co ještě rozhodlo, že Juventus udržel na hřišti Realu remízu 1:1 a postoupil do finále? Bídná forma domácího útočníka Garetha Balea. Ten totiž selhal ve dvou gólových šancích a kritika, která se na něj v poslední době snášela, tak po vyřazení z Ligy mistrů bude určitě ještě eskalovat.

Jak už ale bylo zmíněno, jako první k postupu nakročil Reakl Madrid. Domácí od samotného úvodu naznačili, že budou hodně trápit defenzivu Juventusu. Jenže ani jeden z útočného tria Bale - Benzema - Ronaldo se v prvních dvaceti minutách nemohli prosadit.

Brankář Realu Madrid Iker Casillas.
Marcelo z Realu v souboji s obranou Juventusu.

Madridský celek se přece jen úvodní branky dočkalů, a to ve 23. minutě. Jamese Rodrígueze totiž v pokutovém území fauloval Chiellini. Nařízenou penaltu proměnil střelou do středu brán Cristiano Ronaldo. Portugalský kanonýr si tak připsal již 77. gól v Lize mistrů, letos se trefil podesáté.

Real poté hrozil hlavně z rychlých brejkových situací, ve dvou případech se od zajímavé šance řítil Ronaldo. Nejprve ale místo zakončení nepřesně přihrával, podruhé střílel jen do boční sítě.

Poté už přišla chvíle Moraty, který tak srazil na kolena svůj mateřský klub. Real ve zbytku utkání nedokázal přidat branku, která by ho posunula alespoň do prodloužení. Navíc Juventus mohl svůj postup potvrdit dalšími góly, jenže Marchisia i Pogbu vychytal Buffon.

Juventus, do jehož vedení patří bývalý reprezentační kapitán Pavel Nedvěd, si zahraje osmé finále Ligy mistrů či jeho předchůdce Poháru mistrů evropských zemí a první od roku 2003.

Real Madrid - Juventus Turín 1:1 (1:0)

Branky: 23. Ronaldo z pen. - 57. Morata. Rozhodčí: Eriksson - Klasenius, Wärnmark (všichni Švéd.). ŽK: Isco, Rodríguez - Tévez, Lichtsteiner. Diváci: 79.000. První zápas: 1:2, postoupil Juventus.