Juventus podruhé prohrál, Zeman zažil vítězný návrat do Pescary

23:00
ŘÍM - Fotbalisté AC Milán zdolali ve šlágru 14. kola italské ligy Juventus 1:0 a po dvou bodových ztrátách za sebou zvítězili. "Stará dáma" si připsala teprve druhou porážku od začátku minulého ročníku. Trenér Zdeněk Zeman zažil úspěšný návrat do Pescary, s kterou v minulé sezoně postoupil do nejvyšší soutěže. Své svěřence z AS Řím dovedl z lavičky k vítězství 1:0 nad svým předchozím týmem.

Radost fotbalistů AC Milán foto: Reuters

Juventus na San Siru nenavázal na úterní vítězství 3:0 v Lize mistrů nad Chelsea a v první půli se dostal k jediné střele na branku. Domácí zato hrozili z protiútoků, Buffon ale chytil i největší šanci Boatenga. Ve 31. minutě už ale italský brankář inkasoval z penalty nařízené za ruku Isly, i když si na střelu Robinha sáhl.

AC Milán neinkasoval v souboji posledních dvou italských mistrů ani po přestávce a potřetí v sezoně udržel čisté konto. Pomalu tak napravuje nejhorší start do ligy za posledních 71 let a posunul se už na osmé místo v tabulce. Fanoušci v Pescaře bývalého trenéra před utkáním přivítali potleskem a předem avizovanými transparenty ho pozdravili i v průběhu duelu.

Jejich tým, který poprvé vedl Cristiano Bergodi místo odvolaného Giovanniho Stroppy, ale brzy inkasoval. Jediný gól zápasu dal už v páté minutě Destro. Zeman se dočkal jubilejního stého utkání na lavičce AS. Tým vede od začátku této sezony, ale působil zde i v letech 1997-1999. Nejméně do pondělí se před Inter Milán posunula o skóre na druhé místo Fiorentina, která remizovala s FC Turín 2:2.

V Turíně vyrovnal čtvrt hodiny před koncem stoper Gonzalo Rodríguez z penalty, jenže domácí vzápětí přidali druhou branku zásluhou Birsy. Favorizovaná "Viola" pak už stihla jen podruhé srovnat, když se po dvou minutách na hřišti trefil Hamdáví. Chievo remizovalo v duelu týmů ze spodku tabulky se Sienou 0:0 a jen mírně se vzdálilo sestupovým příčkám. Kvůli svalovému zranění chyběl veronskému týmu český záložník Kamil Vacek.

Výsledky 14. kola italské ligy

Bergamo - FC Janov 0:1 (39. Bertolacci)

Chievo - Siena 0:0

FC Turín - Fiorentina 2:2 (40. Cerci, 76. Birsa - 74. Gonzalo Rodríguez z pen., 84. Hamdáví)

Pescara - AS Řím 0:1 (5. Destro)

Sampdoria Janov - Boloňa 1:0 (61. Poli)

AC Milán - Juventus Turín 1:0 (31. Robinho z pen.)

20. Pescara 14 3 2 9 9:25 11

Poznámka: Sieně bylo odečteno šest bodů, Bergamu 2 body, FC Turín a Sampdorii Janov 1 bod.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...