Jubilejní gól Messiho byl málo. Barca znovu prohrála a vede jen o skóre

22:32
BARCELONA - Fotbalisté Barcelony poprvé od února 2003 prohráli ve španělské lize tři utkání za sebou. V 33. kole podlehli Valencii 1:2 a v čele tabulky jsou před Atléticem Madrid už pouze o skóre. Nepomohl jim ani jubilejní 500. soutěžní gól Lionela Messiho.

Neymar z Barcelony v zápase s Valencií foto: Reuters

Atlético porazilo Granadu 3:0 a je znovu na druhém místě o bod před městským rivalem Realem. Přemožitel pražské Sparty ve čtvrtfinále Evropské ligy Villarreal prohrál na hřišti Vallecana 1:2.

V prvním poločase Barcelona svého soupeře jasně přestřílela, vždy však ztroskotala na nepřesnostech nebo na brankáři Valencie Alvesovi. Hosté katalánskému klubu udělili lekci z produktivity, když šli o přestávce do šatny s dvougólovým vedením.

V 26. minutě Siqueirovu střelu tečoval za gólmana Brava záložník Barcelony Rakitič a těsně před pauzou se prosadil teprve dvacetiletý útočník Mina. Společně s Guidettim z Celty Vigo je jediným hráčem, který dokázal proti Barceloně skórovat v obou ligových zápasech v této sezoně.

Barcelona prohrávala 0:2 po poločase v utkání La Ligy na stadionu Camp Nou poprvé od září 2010, kdy se jí to stalo s Herculesem Alicante. V 63. minutě se jí podařilo snížit, když Albovu přihrávku zužitkoval Messi a oslavil jubilejní 500. soutěžní branku v kariéře. Z toho 450 gólů vstřelil za Barcelonu a dalších 50 v dresu argentinské reprezentace.

Na 500. trefu si Messi ale počkal od 30. března, kdy se za národní tým trefil v kvalifikaci mistrovství světa proti Bolívii (2:0). Proti gólmanovi Valencie Alvesovi se argentinský kanonýr prosadil v lize už sedmnáctkrát, což se mu nepovedlo proti žádnému jinému brankáři.

Atlético jasně vyhrálo

Strůjci vítězství Atlética nad Granadou byli Koke a Fernando Torres. Po čtvrthodině hry Torresovu střelu zblokoval obránce, k odraženému míči se ale dostal Koke a s přehledem zakončil. V 59. minutě si dvojice role vyměnila, Koke povedeným pasem našel kmenového hráče AC Milán Torrese a ten zvýšil na 2:0.

Torres se prosadil v třetím ligovém zápase v řadě, což se mu za Atlético povedlo naposledy v březnu 2005. Koke je nejproduktivnějším záložníkem španělské ligy, podílel se už na 18 brankách: pět vstřelil a na 13 přihrál.

V závěru upravil na konečných 3:0 Correa, jenž jakožto střídající hráč vstřelil v této sezoně už čtyři ligové branky, což se nikomu jinému nepovedlo.

Villarreal si i přes prohru 1:2 na hřišti Vallecana s přehledem drží čtvrtou pozici, zajišťující účast v předkole Ligy mistrů. Šest bodů na něj ztrácí páté Bilbao, které v odpoledním zápase v Málaze zvítězilo 1:0 a posunulo se před Celtu Vigo. Sedmá Sevilla počtvrté za sebou nedokázala získat tři body, když pouze remizovala 1:1 s La Coruňou.