Jiráček dal gól a jeho Hamburk porazil Dortmund

21:09
BERLÍN - Fotbalista Petr Jiráček oslavil v německé lize brankou návrat do sestavy Hamburku a pomohl svému týmu k výhře 3:0 nad Borussií Dortmund. Hamburk dosáhl na body poprvé po sedmi ligových porážkách. Zaváhání Borussie nevyužil druhý Leverkusen, který prohrál na hřišti Wolfsburgu 1:3 a na třetí Dortmund má nadále náskok jednoho bodu. Střelecky se dařilo také dalšímu reprezentantovi Tomáši Pekhartovi, který rozhodl o výhře Norimberku 2:1 nad nováčkem soutěže Braunschweigem.

Radost fotbalistů Hamburgu. foto: Reuters

Jiráček se do sestavy Hamburku dostal po dvou měsících, naposledy si zahrál před Vánoci v domácím duelu s Mohučí, do kterého nastoupil na závěrečnou půlhodinu. Tentokrát hrál od úvodní minuty a krátce před přestávkou poprvé v sezoně skóroval, když na zadní tyči usměrnil hlavou do branky centr Pierra-Michela Lassogy.

Německá fotbalová liga - 22. kolo

Freiburg - Augsburg 2:4 (17. Schmid, 73. Mehmedi - 7. Werner, 78. Verhaegh, 85. Altintop, 90.+4 Hahn)

Mönchengladbach - Hoffenheim 2:2 (4. Herrmann, 18. Jantschke - 56. Firmino, 82. Salihovič z pen.)

Norimberk - Braunschweig 2:1 (46. Kiyotake, 47. Pekhart - 35. Kumbela)

Stuttgart - Hertha Berlín 1:2 (45. Boka - 5. Kobiašvili, 87. Wagner)

Hamburk - Dortmund 3:0 (42. Jiráček, 58. Lasogga, 90.+1 Calhanoglu)

Wolfsburg - Leverkusen 3:1 (13. Dost, 59. Gustavo, 73. Rodríguez - 45. Sam).

Lasogga pak v 58. minutě po samostatném úniku zvýšil a konečnou podobu výsledku dal v nastaveném čase Turek Hakan Calhanoglu, který přímým kopem z poloviny hřiště zaskočil gólmana Dortmundu Romana Weidenfellera. Žlutočerní po třech vítězstvích vyšli bodově naprázdno a v tabulce zůstali třetí.

Druhý Leverkusen prohrával s "Vlky" od 13. minuty po třetí ligové trefě Nizozemce Base Dosta, ale ještě do poločasu stihl vyrovnat Sidney Sam. Ve druhém poločase vrátil domácím vedení Brazilec Luiz Gustavo, definitivu dal Wolfsburgu Ricardo Rodríguez, který sice neproměnil pokutový kop, míč vyražený gólmanem Berndem Lenem ale posléze dopravil do branky.

První branku v sezoně vstřelil také Pekhart. Norimberk dokázal otočit duel s Braunschweigem, s kterým prohrával od 35. minuty po trefě Domiho Kumbely. Domácí ale zvrátili zápas v úvodu druhého poločasu, když se nejprve minutu po změně stran trefil Japonec Hiroši Kijotake a minutu po něm střelou z hranice šestnáctky uzavřel skóre Pekhart.