Jiráček a Hloušek s odbyli premiéru. Vítěznou

18:03
NORINBERK - Český fotbalista Adam Hloušek při své bundesligové premiéře za Norimberk nahrál na gól a pomohl svému týmu k domácí výhře 2:0 nad Herthou Berlín. Vítěznou premiéru zaznamenal také Petr Jiráček, jehož Wolfsburg zdolal Kolín nad Rýnem 1:0.

Nová posila Slavie Adam Hloušek. foto: ČTK

Třiadvacetiletý Hloušek, který nastoupil na levém kraji obranné řady Norimberku, v 85. minutě ze standardní situace našel přesným centrem stopera Dominika Maroha. Krátce před druhým gólem opustil hřiště jejich spoluhráč Tomáš Pekhart.

Psali jsme...

Skóre na Frankenstadionu otevřel dvě minuty před přestávkou záložník Alexander Esswein, jehož střelu tečoval další český legionář Roman Hubník za svého brankáře Thomase Krafta. Hertha v německé lize nezvítězila už posedmé za sebou.

Bývalý plzeňský záložník Jiráček nastoupil ve středu záložní řady Wolfsburgu společně s Janem Polákem a při svém debutu odehrál 79 minut. Těsně před jeho odchodem z trávníku rozhodl o nejtěsnější výhře "Vlků" náhradník Sebastian Polter.

Soupeř Plzně v únorovém úvodním kole vyřazovací fáze Evropské ligy Schalke porazil Stuttgart 3:1, na svém stadionu dosáhl páté výhry za sebou a bodově se vyrovnal vedoucímu Bayernu.

Trenér Schalke Huub Stevens postavil do utkání sestavu:

Unnerstall - Učida, Papadopulos, Höwedes (42. Metzelder), Fuchs - Höger, Matip - Obasi (74. Marica), Raúl, Baumjohann (46. Draxler) - Huntelaar.

Domácí, za který se trefili Kamerunec Joël Matip, Řek Kyriakos Papadopulos a střídající Julian Draxer, mohla mrzet jen ztráta zraněného obránce a kapitána Benedikta Höwedese.