Jihlavský hráč běžel sám na branku Plzně, sudí ale ukončil poločas

14:10
Poločas fotbalového utkání bez nastavení trvá 45 minut. Ne tak podle rozhodčího Zbyňka Proskeho, jenž řídil páteční prvoligový duel mezi Jihlavou a Plzní. První půli totiž ukončil několik vteřin před uplynutím standardní doby, a především velmi necitlivě.

Jihlava - Plzeň. foto: ČTK

Proske pískal předehrávku 10. kola nejvyšší soutěže. Plzeňští v 45. minutě za stavu 1:1 získali rohový kop, ale Jihlava se po centru před vlastní bránou ubránila a vyrazila do protiútoku.

Jeden z domácích hráčů odcentroval míč na útočnou polovinu, když vtom se ozval hvizd sudího. Časomíra v tu chvíli ukazovala, že do konce poločasu zbývají ještě tři vteřiny.

Za jiných okolností by možná nikdo nic nenamítal, jenže tento případ fotbalisty i fanoušky Jihlavy rozčílil. Zmíněný centr si totiž za půlící čarou zpracoval útočník Harba a už se hnal s míčem sám na bránu. Nedoběhl však ani k pokutovému území, protože poločas právě skončil. "Na Kozáčika byl běžel úplně sám, ale rozhodčí ale odpískal konec a my s tím nic neuděláme," popsal domácí forvard pro klubovou televizi.

Proske se stal na stadionu Vysočiny rázem nenáviděnou osobou. Hráči domácího týmu se kolem arbitra srotili a žádali vysvětlení, fanoušci pískali. Pochopitelně už to nebylo nic platné.

Plzeň nakonec vyhrála 2:1, na tiskové konferenci se ke kontroverznímu momentu však nikdo nevyjádřil.

Proske byl naposledy potrestaný za chybu loni v listopadu. Komise rozhodčích mu tehdy zastavila činnost na dvě kola za to, že si v utkání Dukly právě s Jihlavou nechal špatně poradit od svého asistenta a odvolal penaltu - ve prospěch Vysočiny.