Nováček z Jihlavy slaví vítězství po pěti zápasech

20:07aktualizováno  20:16
JIHLAVA - Fotbalisté Jihlavy porazili v předehrávce 15. kola České Budějovice 1:0 a po pěti utkáních se dočkali vítězství. V posledním domácím podzimním utkáním se rozloučili s vlastními fanoušky čtvrtou výhrou v sezoně a po dvou zápasech se dočkali vstřelené branky, byť až v předposlední minutě zásluhou Tomáše Kučery.

Jihlava - České Budějovice foto: ČTK

Jihočeši naopak na Vysočině nenavázali na dvě předchozí výhry a podruhé za sebou nedali na soupeřově půdě gól.

Trenér 1. ligy

Tipovací soutěž Trenér 1. ligy

Kouč Jihlavy František Komňacký před zápasem jen těžko skládal sestavu. Musel se obejít bez ofenzivních opor Tecla, Jungra, Mešanoviče či Kolouška a kvůli karetnímu trestu nemohl do zápasu zasáhnout ani Jungr. Dynamo na Vysočinu dorazilo kompletní.

Utkání dosavadních sousedů v tabulce v mrazivém počasí ale příliš fotbalové krásy nenabídlo. Na úvodní šanci zápasu se čekalo až do 37. minuty. Hostující Řezníček se uvolnil ve vápně, ale svoji střelu poslal nad branku.

Domácí o sobě poprvé důrazněji dali vědět až po přestávce, když dvakrát po sobě pálil mimo tři tyče jihočeské branky mladíček Kučera. Napotřetí to ale jednadvacetiletému záložníkovi Jihlavy vyšlo. V 89. minutě se uvolnil přes dva bránící hráče a z hranice vápna vystřelil přesně k tyči Daňkovy branky. Hosté už se ani přes téměř tříminutové nastavení na odpověď nezmohli.

Jihlava - Č. Budějovice 1:0

Branka: 89. Kučera. Rozhodčí: Jech - Moláček, Hájek. ŽK: Rada, Josl, Kučera - Machovec, Javorek, Řezníček, Táborský. Diváci: 2890.

Jihlava: Blažek - Obert, Tlustý, Šourek, Josl - Kosak (73. Masopust), Rada, Kučera, Karlík, Vaculík - Sedláček.

Č. Budějovice: Daněk - Novák, Halama, Lengyel, Machovec - Javorek, Rýdel (72. Markovič), Benát, Sandro - Táborský, Řezníček.