Jihlava skórovala po 411 minutách a porazila Boleslav

18:20
JIHLAVA - V odloženém utkání 20. kola první fotbalové ligy Jihlava porazila Mladou Boleslav 1:0 a připsala si první jarní výhru. Svěřenci kouče Františka Komňackého dali gól po 411 minutách zásluhou Tomáše Rady, jenž skóroval v úvodu druhého poločasu po rohovém kopu a zařídil Vysočině první vítězství po čtyřech zápasech.

Jihlava - Mladá Boleslav. David Jarolím (vpravo) a Václav Koloušek foto: MAFRA - Petr Lemberk

Mladá Boleslav v minulém kole s Plzní přišla o sérii sedmi zápasů bez porážky a nyní prohrála znovu. Venku nedokázala bodovat po třech utkáních. Jihlava doma v této sezoně podlehla jen Jablonci.

Jihlava - Ml. Boleslav 1:0

Branka: 50. Rada. Rozhodčí: Matějek - Kordula, Peřina. ŽK: Tlustý, Šourek, Jungr - Nešpor, Johana, Štohanzl. Diváci: 2370.

Jihlava: Blažek - Vaculík, Tlustý, Šourek, Čvirik - Masopust (74. Kučera), Rada, Jungr (90. Vaněček), Koloušek, Kosak (65. Tomeček) - Šimonek. Trenér: Komňacký.

Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Dosoudil, Bořil (79. Ondřejka) - Mareš, Ščuk, Sivrič (64. Sloboda), Jarolím, Štohanzl (90. Synek) - Nešpor. Trenér: Minář.

Zápas, který byl přeložen z pondělí kvůli sněžení, příliš atraktivních momentů nenabídl. První vzruch přinesla 10. minuta, kdy domácí obránci gólmanu Blažkovi poslali malou domů a opora Jihlavy měla co dělat, aby míč odklidila do bezpečí. O sedm minut později bývalý hráč Vysočiny Štohanzl vystřelil, ale svůj pokus nedokázal vtěsnat mezi tři tyče. Největší šanci prvního poločasu měl ve 23. minutě Johana, jenž si hlavou naskočil na centr Jarolíma, ale ani on netrefil branku.

Mladá Boleslav dostala v 50. minutě studenou sprchu. Koloušek kopal roh, na který se nejvýše vyšplhal Rada a hlavičkou k pravé tyči poslal domácí do vedení. V 55. minutě mohl vyrovnat po centru z levé strany Johana, ale kapitán Mladé Boleslavi ani tentokrát nedokázal zamířit do prostoru branky.

V závěru utkání měl pátý tým tabulky převahu, ale vyrovnat nedokázal. Vysočina se výhrou dotáhla na deváté Slovácko.