Jihlava i v oslabení přehrála Zbrojovku Brno 2:0

19:57aktualizováno  20:19
JIHLAVA - Fotbalisté Jihlavy v dohrávce 22. kola první ligy hráli téměř celé utkání v oslabení, přesto doma v duelu nováčků porazili Brno 2:0. Vysočina už v 7. minutě přišla o vyloučeného Marka, ale Šourek se Šimonkem i v početní nevýhodě dokázali skórovat a udržet jarní domácí neporazitelnost. Brno tak prohrálo devátý zápas z posledních jedenácti a zůstává těsně nad hranicí sestupu.

Jihlava - Brno. foto: MAFRA - Petr Lemberk

Prestižní moravské derby pro domácí fotbalisty nezačalo vůbec dobře. Už v sedmé minutě totiž Marek poslal příliš pomalou přihrávku směrem k jihlavskému gólmanu Blažkovi a obránci Vysočiny tak nezbylo nic jiného, než dotírajícího brněnského Lutonského faulovat. Rozhodčí Paták se nerozmýšlel ani vteřinu a poslal Marka s červenou kartou předčasně do kabin.

Jihlava - Brno 2:0

Branky: 28. Šourek, 56. Šimonek. Rozhodčí: Paták - Vysloužil, Hrabovský. ŽK: Vaculík, Šimonek, Rada, Čvirik - Sus, Pašek, Traoré, Škoda. ČK: 7. Marek (Jihlava). Diváci: 2750.

Jihlava: Blažek - Marek, Tlustý, Šourek, Čvirik - Masopust (67. Kliment), Rada, Jungr, Koloušek (76. Kosak), Vaculík (88. Karlík) - Šimonek. Trenér: Komňacký.

Brno: Doležal - Pašek (43. Traoré), Brabec, Pernica, Husár - Mezlík, Sus (58. Škoda), Zavadil, Lutonský - Markovič, Švancara (66. Kroupa). Trenér: Čuhel.

Přesto to byla Jihlava, kdo byl nebezpečnější směrem do ofenzivy. Po pasu Rady se ocitl ve velmi dobré pozici Jungr, ale nedokázal prostřelit Doležala v brance hostí.

Brno mělo v první půli častěji míč na kopačkách, ale kromě střely Husára z 23. minuty si žádnou vážnější šanci nevypracovalo.

Vysočina, které v tomto soutěžním ročníku v domácím prostředí padla pouze na podzim s Jabloncem, byla za aktivitu v prvním dějství odměněná v 28. minutě. Obránce Šourek si naběhl na malé vápno na tečovaný centr kapitána Vaculíka a hlavou poslal domácí mančaft do vedení. Špatným vyběhnutím mu to usnadnil gólman Doležal.

V 56. minutě navíc nacentroval z pravé strany Masopust přesně na malé vápno na Šimonka a vytáhlý slovenský útočník vstřelil ve čtvrtém startu po zimním příchodu na Vysočinu svůj první gól v této sezoně. Jihlava tak i v deseti dala stejně branek, jako v předchozích osmi zápasech dohromady.

Záhy měli Brňané možnost okamžité korekce nepříznivého výsledku, ale Markovič sám před Blažkem vůbec netrefil branku. To už bylo moc na hostující příznivce, kteří se na tribunách bavili s pyrotechnikou po svém. Ke konci utkání po policistech ještě házeli sněhové koule.