Jen jsme odkopávali, přiznal spasitel Necid. Ví, že hotovo ještě není

6:30
PRAHA - Když se trefí Tomáš Necid, tak Slavia vyhraje. Ke škodě fotbalisté z Edenu tohle pravidlo na jaře zafungovalo teprve podruhé a po únorovém utkání s Duklou vstřelil čtyřiadvacetiletý útočník další gól až v nedělní záchranářské bitvě na Bohemians (1:0).

Útočník Slavie Tomáš Necid slaví gól foto: ČTK

"V naší situaci pro mě můj gól nebyl důležitý, zajímalo mě jen vítězství, na které jsme čekali hodně dlouho," říkal pár minut po utkání. "Ale jsem rád, že jsem se trefil. Jsem útočník a když útočník čeká dlouho na gól, tak to není dobré."

Jak jste dlouhé čekání snášel?
Kdybychom vyhrávali, tak bych to snášel líp. Čekal jsem, trénoval jsem, nic jiného mi nezbývalo.

REPORTÁŽ ZE ZÁPASU

Překvapilo vás, kolik vám při gólu domácí nechali volného prostoru?
Nevěděl jsem, že tam jsem sám. Hrál jsem z prvního doteku a chtěl jsem trefit bránu. Povedlo se, jsem rád, že to tam padlo.

Gól padl po hezké akci...
To je pravda, ale byla to naše jediná akce. Pak už jsme tam měli jen pár náznaků a ve druhém poločase jsme odpadli. Zatáhli jsme se a Bohemka nás přehrávala. To bylo špatné.

Čím to bylo?
Nevím, zbytečně jsme začali bránit, místo abychom hráli fotbal. Bohemka ho hrála, my jsme byli zalezlí a jen odkopávali. Pomalu jsme si ani nepřihráli... Ale urvali jsme to, a to je důležité.

Program Slavie

2. 5. Příbram doma

11. 5. Brno venku

25. 5. Slovácko doma

31. 5. Ostrava venku

Vítězný pokřik jste si v kabině asi hodně užili, že?
Už jak rozhodčí odpískal konec, tak přišla obrovská úleva. Když dlouho čekáte na výhru, a pak se to povede v takhle těžkém utkání, tak je to fajn.

Jak teď vidíte vyhlídky Slavie na záchranu?
Venku z toho ještě nejsme, ale věřím, že to zvládneme. Ukázali jsme, že na to máme. Čekají nás ještě čtyři zápasy a musíme to zvládnout.

Budete hrát i s Příbramí a Ostravou, tedy s konkurenty v boji o záchranu. Budou to zase stejně vypjaté zápasy?
Bude to stejné jako dnes, bude se hrát na krev až do konce. Žádný lehký zápas nás nečeká. Bude to boj, a ten, kdo bude bojovat víc a bude mít větší štěstí, tak ten vyhraje a zachrání se.