Jednadvacítka zdolala Slováky. Rozhodl střelec Wágner

20:20
SENEC - Čeští fotbalisté do 21 let zvítězili v přípravném duelu na Slovensku 2:1. Zápas hraný mimo oficiální termín UEFA rozhodl dvěma góly na přelomu poločasů plzeňský Tomáš Wágner. Ve 43. minutě nejprve otevřel skóre střelou do horního rohu branky a po změně stran proměnil penaltu. Mladíci si připsali čtvrtou výhru za sebou.

Česko - Slovensko (Michal Habánek, druhý zprava, ze Slovenska a Tomáš Wágner vpravo z českého týmu) foto: ČTK

Trenér Jakub Dovalil využil utkání především k testování dalších hráčů před červnovým pokračováním evropské kvalifikace a postupně poslal na trávník všech sedm nováčků. Češi měli ve svém kádru pouze tři hráče se čtyřmi a více starty, přesto od úvodních minut ovládli hru a většinu času drželi míč na svých kopačkách.

"Téměř 99 procent hry jsme byli lepší, vedli jsme 2:0 a kontrolovali průběh. Jedinou branku jsme inkasovali v nastavení po přísné standardce, ale to nijak nesnižuje výkon hráčů," řekl Dovalil.

Slovensko - ČR 1:2

Branky: 90.+1 Lásik - 43. a 50. z pen. Wágner. Rozhodčí: Andó-Szabó (Maď.) - Sluk, Mókoš (oba SR). ŽK: Paur, Šimonek, Košút, Lásik (všichni SR). Diváci: 1132.

ČR: Koubek (46. Valeš) - Nitrianský (46. Kysela), Frydrych (62. Pázler), Štěpánek, Lecjaks - Kopic (46. Novák), Hora, Daníček (46. Pavelka), Hanousek, Vůch - Wágner (69. Tecl). Trenér: Dovalil.

Utkání si pochvaloval. "Zápas naprosto splnil svůj účel, který měl. Protočili jsme všechny hráče a vyzkoušeli si je v zápasovém zatížení. Velmi spokojen jsem s tím, jak se prezentovalo sedm nováčků. Ukázalo se, že jsou to hráči, se kterými lze do budoucna počítat," dodal Dovalil, nový asistent u dospělé reprezentace. Češi se v Senci k větším šancím dostali až na přelomu obou poločasů a hned z první udeřili. Kopic ve 43. minutě zacentroval z pravé strany a Wágner se trefil přesně do horního rohu.

Plzeňský útočník pak pět minut po přestávce přidal svůj třetí gól za jednadvacítku, když s přehledem proměnil pokutový kop. Vzápětí si mohl dokonce připsat hattrick, ale rozhodčí mu ve velké šanci odpískal útočný faul.

Slováci se v závěru snažili o zkorigování skóre. Brankář Valeš nejprve ještě vychytal únik obránce Košúta působícího ve Slovácku, v první minutě nastavení už byl ale krátký na Lásikovu dorážku po přímém kopu záložníka rezervního týmu Chelsea Lalkoviče. Vedle Košúta se v domácím dresu představil také další hráč z české ligy ostravský Greguš, který měl dokonce kapitánskou pásku.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...