Jasný vzkaz mexických a amerických fotbalistů Trumpovi: Ani zeď nás nezastaví

6:06
COLUMBUS - Fotbalisté Spojených států vstoupili do závěrečné fáze kvalifikace mistrovství světa v zóně CONCACAF porážkou s rivalem z Mexika 1:2. Daleko sledovanější než výsledek ale bylo dění na hřišti i v hledišti s ohledem na předvolební prohlášení nového prezidenta USA Donalda Trumpa.

Mexičtí fotbalisté slaví vítězství 2:1 nad USA, vlevo autor vítězné branky Rafael Marquez. foto: Reuters

Ta slova amerického miliardáře se slabostí v krásných ženách asi slyšel každý. Trump před prezidentskými volbami, které v tomto týdnu nakonec ovládl, sliboval, že pokud opravdu vyhraje, postaví mezi oběma zeměmi velkou zeď a vystěhuje všechny nelegální imigranty zpět do Mexika.

Fotbalisté obou výběrů mu ale dali jasně najevo, co si o tomto kroku myslí. Už před zápasem všech dvaadvacet hráčů společně zapózovalo a jako nesouhlas s Trumpem vytvořilo „zeď soudržnosti“.

12.listopadu 2016 v 13:02, příspěvek archivován: 12.listopadu 2016 v 20:11

USA and Mexico players form 'unity wall' before match following Donald Trump victory https://t.co/byIvn2RdsQ https://t.co/jfZXrdrv0W

Ta odolala i přes, že Mexičané nakonec senzačně vyhráli 2:1 (vítěznou branku dal jeden z nejslavnějších fotbalistů této středoamerické země Rafael Marquez), což pro ně znamená první výhru na americké půdě po patnácti letech.

Oslavy mexických fotbalistů

12.listopadu 2016 v 06:15, příspěvek archivován: 12.listopadu 2016 v 20:11

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Excelente resultado para iniciar el Hexagonal Final. #VivaMexico #ElFutbolEsNuestro ⚽️#mannequinchallenge https://t.co/yFqALT34wu

„Druhý poločas byl lepší, ale zapomněli jsme dát další góly. Rozhodla individuální chyba. Teď je jasné, že potřebujeme (v úterý) tři body v Kostarice. Když ale budeme hrát jako ve druhém poločase, tak nemám strach,“ okomentoval porážku německý kouč amerického výběru Jürgen Klinsmann.

A na twitteru poté přistál kromě jiného i post od mexického útočnika Oribeho Peralty: „Žádná zeď nás nezastaví!“ Jeho spoluhráči pak přidaly oslavné video ze šatny. Co vy na to, pane prezidente?