Jasná záležitost se změnila v drama. Plzeň ale nováčka zdolala

17:09aktualizováno  21:33
PLZEŇ/PRAHA - Dva rohové kopy, jeden nákop Horvátha = tři plzeňské góly. Plzeňští fotbalisté v 18. kole první ligy povedenými akcemi šetřili, přesto nad snaživým nováčkem vedli 3:0. Ale Znojmo se nevzdalo a snížilo na rozdíl jedné branky, ale vyrovnat už nedokázalo. Do nedělního šlágru na Spartě tak mistr půjde s pětibodovým mankem.

Daniel Kolář se raduje se spoluhráči. foto: MAFRA - Ladislav Němec

Znojmo se velkého favorita, který v týdnu v Evropské lize postoupil přes silný Šachtar Doněck, neleklo. Hrálo útočně a vytvářelo si nadějné možnosti, mělo dokonce i dvě velké šance.

Plzeň stejně jako v Doněcku podržel Bolek. Pak stačil roh, centr, který hosté neodvrátili a Kolář zblízka otevřel skóre.

Ostatní výsledky

Jihlava - Liberec 2:3 (22. Vaculík, 30. Koloušek - 24. Šural, 65. a 69. Kolár)

Teplice - Sigma Olomouc 4:0 (36. Vachoušek, 40. Jindráček, 52. Nivaldo, 73. Litsingi)

Brno - Příbram 1:0 (4. Marković)

Jablonec - Ostrava 1:0 (83. Beneš)

Po přestávce poslal trenér Uhrin na hřiště Wágnera za nervózního Petrželu a za důvěru se během chvíle odvděčil dvěma góly. Nejprve po pasu Horvátha mu hlavou přiťukl míč Řezník a domácí útočník se z 12 metrů do míče krásně položil. Poté se prosadil hlavou po rohu. Navíc ještě trefil tyč...

Petržela v první půli viděl žlutou kartu, jelikož byla celkově čtvrtá, na Spartě si nezahraje. Za úmyslný úder loktem do obličeje protihráče mu však sudí Jílek měl ukázat červenou kartu...

Znojmo hrálo ofenzivně i za nepříznivého stavu a v 74. minutě se dočkalo snížení. Po přihrávce střídajícího Diarrassouby se mezi Procházkou a Řezníkem protáhl Vašíček a vystřelil nad padajícím Bolkem. A to nebylo všechno. V poslední minutě další pěkná akce a povedená rána Reljiče udělaly ještě z jasného zápasu drama. "Je hrozné, že nám dá Doněck jeden gól a Znojmo dva. Moc spokojený nejsem, po vedoucí brance jsem se uspokojili," zlobil se plzeňský trenér Dušan Uhrin.

Během tříminutového nastavení už však hosté nezahrozili. "Hezky jsme hráli v poli, dobře se na to koukalo, ale to o bodech nerozhoduje. Malou náplastí pro nás mohou být ty dva vstřelené góly," řekl kouč Znojma Leoš Kalvoda. "Nezachytili jsme začátek druhé půle, kdy jsme dvakrát inkasovali ze standardních situacích. Sice jsme se na ně připravovali, ale bohužel jsme tyto krizové situace nezvládli," dodal.

Viktoria Plzeň - 1. SC Znojmo 3:2 (1:0)

Branky: 52. a 56. Wágner, 19. Kolář - 74. Vašíček, 90. Reljič. Rozhodčí: Jílek - Hock, Pilný. ŽK: Petržela - Crnkič, Cihlář. Diváci: 10.180.

Plzeň: Bolek - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth, Hořava (75. Hrošovský) - Petržela (46. Wágner), Kolář, Ďuriš (89. Kovařík) - Tecl. Trenér: Uhrin.

Znojmo: Hrubý - Helísek, Odehnal, Hnaníček, Mudra - Lacko, Buchta - Crnkič, Haurdič (89. Reljič), Cihlář (71. Diarrassouba) - Vašíček. Trenér: Kalvoda.