Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Jágrovi aplaudovala vyprodaná hala. Štěstí mu přinesl kulich i paruka

13:20
SUNRISE (Od našeho zpravodaje) - S kulichem na hlavě a parukou na háku v kabině vyrazil Jaromír Jágr do nové sezony NHL. Pokrývky hlavy mu přinesly štěstí, v prvním utkání přispěl dvěma góly k výhře Floridy 7:1.

GENIÁLNÍ PANTER. Jaromír Jágr po úvodním utkání sezony odpovídal novinářům s kulichem na hlavě. foto: Michael Langr, MAFRA

Před začátkem sezony vyhlásil slavný veterán, že si nechá narůst podobné ‚háro‘, které nosil v 90. letech. Protože mu však dlouhé vlasy ještě nenarostly, dostal zatím od fanoušků aspoň paruku.

„Dlouhý vlasy ještě nemám, tak aspoň tohle. Paruka tady jen visí jako suvenýr pro štěstí, dostal jsem ji už minulý rok,“ vyprávěl Jágr, jenž si - Florida neflorida - nasadil v kabině na hlavu huňatý kulich v klubových barvách.

Jágr dal na úvod dva góly, Florida rozstřílela Philadelphii 7:1

Pokrývky hlavy mu štěstí skutečně přinesly. Legendární útočník zahájil svou 22. sezonu v NHL dvěma góly za večer, jimiž pomohl své Floridě rozstřílet Philadelphii 7:1.

„Měli jsme výborný start, štěstí na některé odrazy. Byla tam i jedna chyba gólmana. Neříkám, že se ten zápas pak už jen dohrával, ale hrozně nám to pomohlo,“ popisoval Jágr, který si před ojediněle vyprodaným hledištěm v hale BB&T Center vysloužil největší aplaus.

Oba góly dal hned po přestávkách, jakoby chtěl nachytat ještě nerozehřátého brankáře Michala Neuvirtha. V 1. minutě druhé třetiny zvyšoval parádní střelou pod břevno na 5:1, v 1. minutě třetí třetiny dorážkou na 6:1 pro Panthers.

Sestřih z utkání Florida - Philadelphia

Pohodová výhra ho dostala do pohody, sám však ví, že nemá cenu předčasně jásat. V neděli se s týmem přesouvá k pondělní odvetě do Philadelphie, kde ho proti celku Jakuba Voráčka čeká pravděpodobně o dost těžší test.

„Doma nám pomohl začátek, měli jsme štěstí v přesilovkách, dali jsme v nich góly , což je vždycky dobrý. Tam to bude jiný zápas.“