Jágr se dvakrát trefil. Na 'jeho' Pittsburgh to nestačilo

22:11aktualizováno  19. února 11:29
NEW YORK - Hokejový útočník Jaromír Jágr prožil ve svém prvním startu po čtyřicátých narozeninách gólově nejvydařenější utkání od 2. prosince. Kladenský rodák v barvách Philadelphie vstřelil v dnešním odpoledním utkání NHL dvě branky do sítě Pittsburghu, ale výhru slavit nemohl. Jeho bývalý klub si totiž z ledu Flyers odvezl vítězství 6:4.

ilustrační foto foto: ČTK

Jágr, který kvůli chřipce vynechal čtvrteční zápas s Buffalem, zaznamenal oba góly v 16. minutě v rozmezí 18 sekund. Otočil tím vývoj utkání na 2:1, ale Flyers vedení neudrželi. V druhé třetině totiž dvakrát inkasovali ve vlastní přesilovce, z toho jednou při hře pět na tři! Pittsburgh pak definitivně rozhodl o vítězství v úvodní devítiminutovce třetí části, v níž zaznamenal tři góly.

"Když hrajeme přesilovku, musíme s pukem zacházet trochu víc opatrně. Nemá teď cenu na někoho svalovat vinu, ale prostě ve vlastní přesilovce bychom neměli soupeři povolit žádnou střelu na branku. Přesilovky nám dnes opravdu nevyšly," litoval Jágr.

Letce příliš nepodrželi brankáři. Ilja Bryzgalov dostal ze třinácti střel tři góly a ještě před koncem druhé třetiny se poroučel na střídačku.

Náhradník Sergej Bobrovskij si nevedl o moc lépe, když inkasoval třikrát ze sedmnácti střel. "Je hrozně jednoduché házet vinu na jednoho hráče," prohlásil Bryzgalov.

Bryzgalov: Musím chytat lépe

"Je to špatný brankář. Je to chyba brankáře. Prohráváme, protože máme špatného gólmana... Podle mě je to špatná filozofie. Ano, ze svého dnešního výkonu jsem frustrovaný. Vím, že musím chytat lépe. Budu na sobě pracovat, ale hlavně musím najít svou duši, abych mohl chytat v tomhle městě," uvedl Bryzgalov.

Jágr, čerstvý čtyřicátník, skóroval dvakrát v jednom zápase potřetí od svého návratu do NHL a má na kontě 15 branek. Zároveň se přiblížil na rozdíl jediného bodu Joe Sakikovi, jemuž patří s 1641 body osmé místo v historické tabulce kanadského bodování.

Svou třetí branku v sezoně si v jednoznačném zápase proti Minnesotě připsal útočník St. Louis Vladimír Sobotka. V třetí třetině nečekanou ranou uzavřel skóre na 4:0 a ukončil svůj gólový půst, který trval 28 zápasů.

Výsledky NHL

Philadelphia - Pittsburgh 4:6 (2:1, 1:2, 1:3)
Branky: 16. a 16. Jágr, 39. Wellwood, 60. Simmonds - 4. a 37. Cooke, 36. J. Staal, 41. Jeffrey, 43. Dupuis, 50. Neal. Střely na branku: 31:30. Diváci: 19.958.

Columbus - Chicago 1:6 (1:2, 0:2, 0:2)
Branky: 6. Brassard - 13. Toews, 17. Stalberg, 34. Sharp, 36. Kane, 45. Krüger, 46. Lepistö. Střely na branku: 34:28. Diváci: 18.663.

St. Louis - Minnesota 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 10. Reaves, 25. Jackman, 40. McDonald, 49. Sobotka. Střely na branku: 34:13. Diváci: 19.150.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...