Jan Kovář se dvěma góly podílel na skvělém obratu Magnitogorsku

18:14
MOSKVA - Hokejový útočník Jan Kovář se dvěma góly podílel na velkém obratu Magnitogorsku v dnešním utkání KHL proti Chanty-Mansijsku. Metallurg ještě v poslední minutě druhé třetiny prohrával na domácím ledě 0:4, ale stihl vyrovnat a v prodloužení pak ukončil sérii pěti porážek.

Lev Praha - Magnitogorsk. Hráči Magnitogorsku se radují z vítězství v prodloužení foto: ČTK

Zvrat v utkání nastartoval gólem sekundu před druhou přestávkou Jaroslav Chabarov, v poslední třetině pak přišly Kovářovy chvíle. Druhý muž kanadského bodování soutěže snížil ve 48. minutě v přesilovce na 2:4 a po gólu Denise Platonova pak v 57. minutě při hře svého týmu bez brankáře vyrovnal dorážkou z těžkého úhlu. Byl to jeho 13. gól a 43. bod v sezoně.

Kovář byl i v předchozích dvou zápasech strůjcem gólu posílajícího zápas do prodloužení. Proti Astaně vyrovnal osm sekund před koncem, proti Omsku nahrál na gól Sergeji Mozjakinovi. Magnitogorsk pak pokaždé neuspěl v nájezdech, tentokrát ale na rozstřel nedošlo, protože prodloužení ukončil po dvou minutách a čtyřech sekundách druhý dvougólový střelec zápasu Platonov.