Jamkové MS vyhrál Mahan, McIlroy už nebude jedničkou

9:15
MARANA - Mistrovství světa ve hře na jamky vyhrál Američan Hunter Mahan. V nedělním finále turnaje Match Play Championships na hřišti v Maraně porazil domácí golfista Roryho McIlroye ze Severního Irska, který se tak nestal světovou jedničkou ani nejmladším vítězem šampionátu v historii.

Hunter Mahan. foto: ČTK

"Pánové, je to nádherný pocit. Všechno mi vycházelo, jsem na sebe pyšný," řekl Mahan po čtvrtém titulu na okruhu PGA a druhém v rámci mistrovství světa. Před jamkovkou dokázal Maham triumfovat v roce 2010 na turnaji Bridgestone Invitational.

Oba soupeři se do finále MS probojovali poprvé a lepší v něm byl devětadvacetiletý Mahan. Vedl od šesté jamky a duel mohl ukončit už na šestnácté jamce. Míček ale při jeho pokusu o birdie jen projel po hraně jamky.

Zápas o titul tak vítěz rozhodl na předposlední jamce. "Nikdy jsem si neuměl představit, jak těžké je tady vyhrát, ale je to nádherné," řekl Mahan, který za vítězství získal prémii 1,44 milionu dolarů.

Hunter Mahan

O sedm let mladší vítěz US Open McIlroy mohl v případě úspěchu sesadit z čela golfového žebříčku Angličana Luka Donalda, který vypadl v prvním kole. "Měl jsem to někdo hluboko v sobě, že mu chci překazit korunovaci," usmál se Mahan a dodal: "Ale on jedničkou brzy bude, o to nemám strach. Je mladý a hraje famózně." Ztráta možnosti usednout poprvé na golfový trůn McIlroye netrápila. "Hrál jsem tady dobře, to je důležité. Když to vydržím dál, budu vyhrávat turnaje a s tím přijde i posun v žebříčku, ale nesmím na to myslet. Je třeba zůstat uvolněný," řekl.

Druhý hráč světa McIlroy v neděli dopoledne porazil v semifinále Leeho Westwooda a ve finále mu trochu chyběl šmrnc. "Zápas s Westwoodem pro měl byl v mé hlavě už finálový a možná mi vzal víc fyzických sil a psychické pohody, než jsem čekal, ale Hunter tady hrál nejlépe. Celý týden předváděl skvělý golf," řekl McIlroy.

Nejmladším vítězem MS ve hře na jamky tak zůstal Američan Tiger Woods, kterému při triumfu v roce 2003 bylo 27 let.

Třetí místo získal Američan Mark Wilson, který porazil Westwooda.