Otloukánek Klepiš: nejdřív rána na mantinel, pak hokejkou do slabin

13:53
PRAHA - Za první vítězství českého týmu na domácím mistrovství světa proti Lotyšsku (4:2) zaplatil hokejový útočník Jakub Klepiš doslova vlastním tělem. „Dá se říct, že jsem byl trochu otloukánek,“ usmál se hráč Třince. „Hokej je tvrdý, párkrát jsem to dostal, ale hlavně že jsme urvali tři body.“

BOLESTIVÝ ZÁKROK. Jakub Klepiš schytal v zápase s Lotyšskem několik bolestivých ran. V první třetině musel kvůli poraněnému ramenu odstoupit. foto:  Michal Růžička, MAFRA

Jak vlastně Klepiš v sobotu večer trpěl?

Už v čase 1:11 zůstal český útočník ležet na ledě poté, co ho Galvinš narazil na mantinel. Klepiš klečel v bolestech tak dlouho, že rozhodčí přerušili hru a lotyšský gól kvůli tomu nebyl uznán.

Tipovačka MS v hokeji

Za asistence spoluhráčů a lékaře odjel 30letý hokejista do útrob arény.

Ve druhé třetině se třinecký útočník na led vrátil a stal se terčem lotyšských ataků. Jednou dostal hokejkou bolestivě mezi nohy. Kristaps Sotknies byl za sekání vyloučen na pět minut a do konce zápasu.

„Už chybělo jenom, abych byl šitej a měl bych nějakej hattrick. Ne, dělám si srandu. To k hokeji patří,“ řekl Klepiš v rozhovoru po utkání.

Myslíte, že po vás Lotyši šli záměrně, když věděli, že jste kvůli zranění jednu třetinu chyběl?
Nemyslím, že by to tak bylo. Vyšlo to tak, že jsem byl zrovna u těch soubojů. Všechno v pohodě.

Považujete Sotkniesův zákrok do citlivých míst za zákeřnost?
Nepovažuju, nebyl v tom úmysl. Stál jsem před brankou, snažil jsem se clonit. Nevím, jestli mě chtěl bouchnout do hokejky, ale trefil mě mezi nohy. Příjemné to nebylo. Rozhodčí hned zvedl ruku a Lotyše vyloučil.

JEDEN Z MÁLA ZÁKROKŮ. Ondřej Pavelec od svého příchodu do brány moc střel...
DŮRAZ SE NEBOJÍ. Jaromír Jágr byl i v utkání s Lotyšskem terčem mnoha ataků,...

Můžete říct, co se vám stalo na začátku utkání?
Nemůžu. Ani nechci.

A budete připravený na pondělní zápas s Kanadou?
Uvidíme.

Jak hodnotíte vítězný duel s Lotyšskem celkově?
Co k tomu říct? Hlavně že jsme vyhráli. Chtěli jsme tři body a máme je. Hráli jsme dobře přesilovky, to rozhodlo.

MS v hokeji 2015

Kvůli vašemu odstoupení a absenci Tomáše Hertla se několikrát přeházely útoky. Bylo těžké se znovu sehrát?
My jsme pak zůstali ve stejném složení, ale je to jedno, i kdyby se to přeházelo. Jsme natolik zkušení, že si zvykneme za pár střídání. Nevidím v tom problém.

Co jste říkal na atmosféru v hale? Možná byla ještě bouřlivější než v pátek.
Atmosféra byla fajn. Musíme poděkovat fanouškům, že nám vytvářejí dobrou kulisu a jsou s námi. Určitě to člověka nabudí.

Budete se nějak speciálně připravovat na Kanadu?
Určitě ne. V neděli potrénujeme, uděláme si obrannou hru a půjdeme do zápasu s tím, že chceme vyhrát.

Ale Kanaďané do Prahy přivezli velmi silný výběr, zvlášť jejich útok budí hrůzu.
Samozřejmě. Kanada je zaprvé vždycky silný tým, teď tady navíc mají superhvězdy. Jenže superhvězdy na papíře neznamenají nic. Všechno se odehrává na ledě. Uvidíme, jak to dopadne.