Kapitán byl dojatý z diváků a nepříčetný z Němců: Nehodí se k nim, aby simulovali

8:03
PRAHA - Obvykle bývá klidný a rozvážný, po zápase s Německem však s kapitánem českých fotbalistů Jakubem Brabcem cloumaly emoce. „K Němcům se nehodí, aby simulovali a zdržovali,“ říkal už zklidněný při odchodu ze stadionu.

Kapitán Jakub Brabec děkuje po utkání divákům za podporu. foto: MAFRA

Německo, největší favorit mistrovství Evropy do 21 let, v Praze proti domácím bránilo remízu 1:1 a ubránilo ji. Postoupilo do semifinále šampionátu, Češi jako třetí tým ve skupině jsou vyřazení.

„Když jsem šel po zápase ze hřiště, měl jsem hodně negativní pocity a musel jsem se krotit. Nebyl jsem nadšený,“ líčil vůdce českých mladíků.

Krutý konec, ale výkon mě hřeje u srdce, řekl trenér fotbalistů Dovalil

Co vás štvalo?
Nikdy bych si nedokázal představit, že když budeme hrát s Němci, tak oni v posledních dvaceti minutách budou hrát na fauly, zdržovat, simulovat. To k fotbalu nepatří a zvlášť k nim. Navíc když víte, s jakou pompou sem přijeli.

S favoritem jste odehráli vynikající partii. Aspoň to vás těší?
Nemáme se za co stydět. Kdyby nám před turnajem někdo řekl, že uhrajeme kříž s Němci, tak bychom to brali všemi deseti. Ale ne za cenu toho, že nepostoupíme. Strašně nás to mrzí.

O to víc, že jste na postup měli?
Přesně tak. Před turnajem jsme si mysleli, že čtyři body by mohly stačit, ale bohužel. Za to, jak jsme hráli, to mrzí opravdu hodně.

Obránce české jednadvacítky Pavel Kadeřábek se snaží zastavit německého...
Zklamaný český obránce Tomáš Kalas.

Osmnáct tisíc lidí po zápase vestoje tleskalo. I to muselo zahřát ne?
To bylo krásné, moc fanouškům děkujeme, byl to pro nás zážitek. Nepamatuju, kdy se v Česku stalo, že deset minut po utkání, po kterém nepostoupíte, celý stadion stojí a tleská. Všichni jsme si to užili, ale když jsme přišli do kabiny, zavládlo velké zklamání. Nikdo nebyl spokojený, že jsme uhráli s Německem remízu. Chtěli jsme postup.

Remíza s favoritem nestačí. Pro české fotbalisty končí domácí Euro ve skupině

Ten jste si prohráli v druhém poločase už prvního utkání s Dánskem (1:2). Souhlasíte?
Spíš jsme si říkali, že postup nám prohrály dva smolné góly. Ten druhý s Dánskem v závěru utkání. Po jednom neodkopnutém míči, po tečích. Dneska s Německem to bylo podobné, smolný odkop, odraz a spadne jim to na nohu. Kdybychom Němce porazili, druhý poločas s Dánskem bychom neřešili. Bohužel, druhý gól jsme nedali.

Co k němu chybělo?
Konec už byl hektický. Taky co nám zbývalo než nakopnout míč dopředu, zkusit, jestli se něco neodrazí, nepropadne, nesedne nějaká střela. Že bychom měli taky jednou štěstí... Škoda, že ani ti Srbové nám nepomohli a Dánsko neporazili.

Zbývá vám možná zápas naděje. Pokud do semifinále z druhé skupiny postoupí Anglie, zahrajete si o olympiádu.
Chceme hrát ještě jeden zápas, to je jasné. Olympiáda by byla skvělá.