Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Jako první Češka vyhrála Ligu mistryň. Házenkářka Knedlíková slaví s Györem

20:15
BUDAPEŠŤ - Jana Knedlíková vyhrála jako první česká házenkářka Ligu mistryň. V dresu Györu se na finálové výhře nad Vardarem Skopje 31:30 po prodloužení podílela dvěma brankami. Maďarský tým dosáhl na trofej před domácími fanoušky v Budapešti a slaví ji potřetí v historii.

Jana Knedlíková je první českou vítězkou Ligy mistryň. foto: ČTK/AP

Norky opět mistryněmi Evropy v házené, ve finále porazily Nizozemsko

Sedmadvacetiletá opora české reprezentace Knedlíková už loni byla blízko nejcennějšího titulu v klubových soutěžích. Györ ale před rokem finále s Bukureští prohrál po sedmimetrových hodech.

Tentokrát ve Final Four maďarský tým nejprve v sobotním semifinále přehrál Budučnost Podgorica 26:20, tentokrát bez gólového přispění Knedlíkové, a dnes zvládl drama s Vardarem.

Po 60 minutách byl stav nerozhodný 26:26, v prodloužení dala Knedlíková třicátou branku Györu.

Předchozí dvě trofeje v Lize mistryň maďarský tým získal v letech 2013 a 2014.

Češky Iveta Luzumová a Jana Knedlíková (vpravo) na ME.
České házenkářky na mistrovství Evropy ve Švédsku prohrály 7. prosince v Malmö...