Jako deblistky. I Berdych ve finále neuspěl

21:12aktualizováno  21:40
WINSTON-SALEM - Tenista Tomáš Berdych na turnaji v americkém Winston-Salemu na titul nedosáhl. Druhý nasazený český hráč, jenž útočil na druhý letošní titul, ve finále podlehl domácímu obhájci trofeje Johnu Isnerovi za dvě hodiny a 26 minut 6:3, 4:6 a 6:7.

Tomáš Berdych foto: ČTK

V dnešním deblové finále neuspěly ani Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou. Stříbrné olympijské medailistky ve finále prohrály s prvním párem světového žebříčku Američankami Liezel Huberovou a Lisou Raymondovou 6:4, 0:6 a 4:10.

Berdych, jenž dosud na turnaji ztratil jen jeden set, získal první sadu za 35 minut, když soupeři dokázal dvakrát sebrat podání. Do druhé ale vstoupil špatně a hned v úvodu o přišel servis. Proti spolehlivě podávajícímu soupeři, který celkem nastřílel 22 es, už manko nedohnal.

Ve třetí sadě si oba hráči drželi podání a rozhodnout musela zkrácená hra. V ní sice Berdych dokázal napravit nevydařený start, otočil skóre z 1:3 na 5:3 a vypracoval si tři mečboly, ani jeden ale po nevynucených chybách nevyužil.

Z pátého titulu v kariéře se tak nakonec radoval Isner, jenž za stavu 10:9 proměnil hned první mečbol. Za vítězství získal prémii 73.930 dolarů z celkové dotace 553.125 dolarů. Berdych za finálovou účast v generálce na US Open inkasoval 42.090 dolarů.