Jágrův gól nestačil, Magnitogorsk si vynutil výhrou 2:1 sedmý zápas

13:47aktualizováno  15:22
PRAHA/MAGNITOGORSK - Už mohli slavit. Hokejisté Omsku vedli ve čtvrtfinále play off ruské KHL nad Magnitogorskem 3:2 na zápasy a v sobotu bojovali o potvrzení postupu do semifinále. Jenže Magnitogorsk se vzepjal osudu a šestý duel na svém ledě vyhrál 2:1, když vítěznou branku 59:03 Čistov. Hostům nepomohl ani gól a skvělý výkon Jaromíra Jágra, který se ve druhém duelu za sebou muse obejít bez spolupráce s Romanem Červenkou.

Jágr střílí branku. foto: Reprofoto

Dvě extrémně dlouhé hokejové bitvy vysály z hokejistů Magnitogorsku i Omsku hodně sil. Vždyť v posledních třech dnech jako by odehráli tři duely místo dvou. Nejprve v úterý vyhrál Omsk v Magnitogorsku až ve 110. minutě 3:2, ve čtvrtek tažení Jágra a spol. za vedením v sérii 3:2 trvalo minut 87. "Oba týmy jsou unavené. Je jasné, že po vítězství se odpočívá lépe, ale je to hodně náročné, další duel bude o vůli," řekl po vítězství 4:3 kouč Omsku Raimo Summanen.

ČTVRTFINÁLE KHL

6. ZÁPAS
Magnitogorsk 2:1 Omsk (0:0, 1:1, 1:0)

Branky: 27. Chlystov, 60. Čistov - 30. JÁGR. Češi v akci: Rolinek - Jágr, Vampola, Škoula. Červenka pro zranění zad nehraje.
Stav série: 3:3, rozhodující sedmý duel se hraje v pondělí v Omsku.

Jeho slova v sobotním duelu naplnily oba týmy od úvodního buly. Žádné bezhlavé útočení, spíše "poklidné" bruslení a opatrná hra. Jako by sokové nabírali síly. I většina z osmi trestů v úvodním dějiství byla buďto za hákování či sekání hráče, který na soupeře rychlostně nestačil. Více sil zatím nejspíše mají hosté, kteří byli před gólmanem Gelašvilim častějším návštěvníkem, než hráči "Magnitky" před Rämo.

Největší šanci ale měli paradoxně domácí - to Vampola přihrál v 17. minutě do špeku Jágrovi ve středním pásmu, česká hvězda si s kotoučem neporadila a do brejku pelášil Kajgorodov. Ten ale nakonec střelou zápěstím vůbec netrefil branku.

Góly začaly padat v Magnitogorsk Arena až ve druhé třetině. Čisto ve 27. minutě zavezl kotouč po levé straně, přenechal jej na kruzích pro Chlystova, který za pomoci teče beka prostřelil Rämo. S nadějemi Omsku na ukončení série to nevypadalo ideálně. Nadšení domácích ale utlumilo vyloučení Klimenka o dvě minuty později.

Jaromír Jágr v akci.

A hosté trestali. Respektive Jágr. Dvanáct zápasů čekal na gól v play off, nyní se trefil podruhé za sebou. Na své oblíbené pozici na pravém kruhu si třikrát vyměnil kotouč, který předtím vybojoval skvělým forčekingem, s bekem Kuljašem a poté vypálil zápěstím přesně k bližší tyči - 1:1. Po dvoubrankové čtyřminutovce se hra zase uklidnila a do konce třetiny fanoušci příliš pohledných akcí na obou stranách neviděli.

A opatrná partie pokračovala i v poslední třetině. Ve velké šanci se objevil dvakrát Jágr. V 56. minutě jeho střelu dorážel Kaljužnij, ale gólman Metallurgu byl proti. Když už se oba celky chystaly na třetí prodloužení v řadě (čtvrté v sérii), vypálil v čase 59:03 od modré Aťušov a puk parádně před Rämo tečoval pod víko Čistov.

Ochromený Omsk sice ihned po rozehrávce odvolal brankáře, vyrovnání se i přes enormní snahu skvěle hrajícího Jágra již nedočkal. Sedmý rozhodující duel se bude hrát v pondělí, hodinu po poledni na Sibiři.