Jágrovu Philadelphii čeká vabank. Když prohraje, končí

15:00
NEWARK (USA) - Hokejisté Philadelphie Flyers se po další porážce s New Jersey Devils ocitli krůček od vyřazení z play off NHL, v sérii druhého kola prohrávají už 1:3. Situace Letců je o to složitější, že budou kvůli disciplinárnímu trestu postrádat svého lídra Clauda Girouxe. Nejproduktivnější hráč bojů o Stanleyův pohár dostal distanc na jeden zápas za zákrok na Dainiuse Zubruse.

Claud Giroux (vlevo) přijde o zápas Philadelphie Flyers proti New Jersey (vpravo brankář Martin Brodeur), v němž půjde o přežití týmu v play off NHL foto: ČTK

V závěru druhé třetiny Giroux fauloval střelce dvou gólů úderem do hlavy, za který dostal v utkání dvouminutový trest. Disciplinární komise však autora osmi gólů a devíti přihrávek v play off vůbec poprvé v kariéře potrestala.

Český útočník Jakub Voráček podotkl, že pokud chce filadelfský tým v dnešním zápase pravdy vyhrát, nesmí opakovat chyby, které jej v posledním utkání připravily o slibné vedení v první třetině. "Musíme být schopní to udržet. Vedeme 2:0 a za chvíli je to pryč," řekl po utkání.

"Opravdu se musíme soustředit na obranu a nelítat po celém hřišti jak blázni, což se nám vymstilo," dodal dvaadvacetiletý odchovanec Kladna. Voráček podotkl, že v následujícím zápase budou Flyers hrát vabank. Letci podle něj musejí v pátém utkání série vést a vedení také udržet. "Pak teprve můžeme přemýšlet o dalším zápase," prohlásil.

Na nedělním vítězství Devils 4:2 se výraznou měrou podíleli čeští hokejisté Marek Židlický a Petr Sýkora. Na začátku 16. minuty se Sýkora po Židlického přihrávce trefil za stavu 0:2 v přesilové hře, sám Židlický pak vyrovnal dvě minuty před první sirénou premiérovým gólem v play off v kariéře. "Vrátilo nás to zpátky do zápasu," řekl Sýkora.

Židlický: Flyers jde o všechno, zápas bude vyhrocený

Podle Židlického bude další zápas ve Filadelfii vyhrocený, protože Letci budou hrát o všechno. New Jersey ale musí utkání dotáhnout do vítězného konce, podotkl obránce. Dodal, že nedělní zápas rozhodlo i to, že Ďáblové mají vyrovnané všechny formace. "Také trošku mi připadá, že jsme hladovější po vítězství," řekl Židlický.

Podle Sýkory také New Jersey proti Philadelphii vychází taktika, díky které se týmu zatím v sérii prakticky podařilo vymazat soupeřovo ofenzivní esa. "Snažíme se hrát tak, aby museli jet přes tři čtyři hráče. V předchozí sérii proti Pittsburghu jeli mnohokrát za zápas tři na dva, dva na jednoho, vždycky se dostávali do takových situací. My se snažíme, aby to neměli, aby pořád museli si to vydřít," řekl Sýkora.

Dodal, že soupeřovi hráči jako Jaromír Jágr v posledním zápasu prakticky neměli šanci projít přes střední pásmo. Na malém hřišti v New Jersey se jim tak nedařilo přečíslovat soupeře ani mít puk delší dobu na hokejce. "Myslím si, že takhle musíme hrát, abychom měli šanci je porazit i v tom dalším zápase," uvedl Sýkora.

Podle Voráčka jsou zápasy proti Ďáblům úplně jiné než proti Pittsburghu. "Hrají úplně jiný styl než Pittsburgh, tam to byla otevřená série," řekl. "Jakmile se dostanou do vedení, tak opravdu pak hrají dobře do obrany a nedělají moc chyb," podotkl útočník, který zatím v bojích o Stanleyův pohár nashromáždil deset bodů.