9. března 2016 21:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Jágrovo Kladno letos do extraligy
nepostoupí, překvapivě ho vyřadilo Ústí

Kladno nečekaně vypadlo s Ústím nad Labem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kladno nečekaně vypadlo s Ústím nad Labem | foto: MAFRA - Ondřej Bičiště, Ota Bartovský,  MAFRA
KLADNO Hokejisté Kladna se letos kýženého návratu do extraligy nedočkají. Vítěz základní části 1. ligy vypadl v play off soutěže už ve čtvrtfinále s Ústím nad Labem, když v sérii prohrál 2:4 na zápasy. Rozhodující krok udělali Severočeši, po základní části až osmí, dnešní domácí výhrou 4:3 v prodloužení.

V semifinále se utkají s Jihlavou, druhou dvojici tvoří České Budějovice a pražská Slavia.

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy - 6. zápas:

Ústí nad Labem - Kladno 4:3 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 24. a 44. D. Tůma, 13. Brož, 68. Roubík - 26. Skuhravý, 26. Machač, 43. D. Kindl. Rozhodčí: Krob, Souček - Štofa, Beneš. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:2. Diváci: 5468. Konečný stav série: 4:2.

Kladno už jeden mečbol v sérii odvrátilo a vypadalo to, že by si mohlo poradit i s druhým. Rytíři během 51 vteřin v 26. minutě vymazali náskok domácích 2:0 a na začátku třetí třetiny dokonali obrat zásluhou svého tahouna v play off Denise Kindla.

Jenže hostům vydržela radost jen 50 sekund. A znovu, jako už několikrát ve čtvrtfinále, je srazil na kolena faul. Tomáš Redlich podrazil soupeře a na trestné lavici vydržel pouhých 15 sekund. Zpět jej pustil úspěšný bekhend ústeckého střelce Davida Tůmy.

Zanedlouho postihla Kladno další nepříjemnost. Kvůli zranění odstoupila jeho gólmanská jednička Lukáš Mensator a na led musel náhradník Lukáš Cikánek. Ten měl v prodloužení daleko víc práce než jeho protějšek a nakonec kapituloval. Dlouholetý pilíř útoku Ústí Jaroslav Roubík, který se před lety neúspěšně pokoušel prosadit v extraligovém Kladnu, si našel puk před brankou a největšího favorita na postup poslal ze hry.