Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Jágr se vytrácí ze sestavy, radost mu dělá jen boj Kladna o extraligu

10:42
NEWARK (od našeho zpravodaje) - Hokejisté New Jersey začali vítězit, ale Jaromír Jágr jako kdyby se s týmem jen vezl. Proti Arizoně znovu odehrál jen necelých 13 minut, ani jednou nevystřelil na branku a posedmé za sebou nebodoval. Nedostává prostor a dál čeká na trejd.

Jaromír Jágr při utkání proti Ottawě. foto: ČTK/AP

Větší radost než jeho současná pozice v New Jersey dělá slavnému veteránovi mateřské Kladno. Klub, jehož je majitelem, vyrovnal ve čtvrtfinále první ligy sérii s Jihlavou z 0:2 na 2:2 a naděje na návrat do extraligy tak žije dál.

Jágr zápasy bedlivě sleduje na internetu a po nich konzultuje situaci v mužstvu s trenéry Jiřím Čelanským a Jiřím Kopeckým.

„Odpoledne před zápasem jsem spal asi jen deset minut, protože jsem se díval na zápas. Kluci jsou dobrý, že to otočili, to musím říct,“ prohlásil útočník po zápase s Arizonou.

„Předtím mi to připadalo jako koukat na Duklu za komunistů, jak jim to jde. Ti jsou hladoví... Až se bojím, aby nám nesežrali nějaké hráče,“ zažertoval.

Jinak mu však do smíchu moc není. Čas na ledě má v posledních zápasech nižší než dosud okrajoví hráči jako Stephen Gionta, Jordin Tootoo nebo mladík Jacob Josefson. Hraje ve třetím útoku, jehož styl mu příliš nevyhovuje.

Možnost, že po uzávěrce přestupů (2. března) zůstane v New Jersey, je navíc velmi malá. Generální manažer Lamoriello ho může poslat kamkoliv, od Nashville třeba po Winnipeg. Jágr se o své situaci se nechce bavit, dokud nebude vyřešená.

A šéf Devils zůstává tajemný. „Trejdy? To vůbec není v agendě. Teď se jen snažíme užít si vítězství.“