Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Jágr hattrickem zničil Spartu. Sledoval ho i šéf Dallasu

20:14
KLADNO - Hokejisté Kladna zvítězili v 17. kole extraligy nad poslední Spartou 5:1 a čtyřmi body za tři branky a jednu asistenci se o to postaral Jaromír Jágr. Výkon kladenské hvězdy sledoval i Joe Nieuwendyk, generální manažer Dallasu, který zatím při výluce v NHL nemohl služeb české hvězdy využít. Kladno tak bodovalo proti Spartě v desátém zápase za sebou.

Kladenští hokejoví útočníci Jaromír Jágr (vlevo) a Tomáš Plekanec foto: ČTK

Rytíři měli v úvodu převahu, ale největší šanci měl v sedmé minutě hostující Ton. Na druhé straně pálil těsně mimo Dragoun. V 11. minutě předvedl sólo přes celé hřiště Jágr a otevřel skóre. Kladenský majitel byl při chuti, blízko gólu byl po Plekancově přihrávce, následně prověřil Schwarze znovu.

Kladno - Sparta 5:1

Branky a nahrávky: 11. Jágr, 15. Jágr (Tlustý, Černošek), 17. Kuchejda (Kuchler), 22. Hlaváč (Jágr, Patera), 50. Jágr (Plekanec) - 28. Pacovský (J. Hlinka, T. Rachůnek). Rozhodčí: Hribik, Smitka - Bejček, Charvát. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 5703.

Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, Piskáček, Macholda, Mocek, J. Drtina - Jágr, Plekanec, Tlustý - Bicek, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Kuchler - Valský, Melka, Eberle. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Sparta Praha: Schwarz (17.- 32. Neuvirth) - Mojžíš, Vallin, Gawryletz, Sičák, Philipp, P. Hořava, od 41. navíc D. Kočí - Ton, Broš, I. Rachůnek - Pacovský, J. Hlinka, T. Rachůnek - Hovorka, Foster, Tenkrát - Bahenský, Přibyl, Forman - od 41. navíc Jánský. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.

V 15. minutě už Jágr znovu udeřil. Uvolnil jej Tlustý a únik po pravé straně zakončil čtyřicetiletý útočník úspěšným blafákem do forhendu. Sparťanské pokusy ke gólovému efektu nevedly, naopak Kladno bylo produktivní. V 17. minutě se prohnal po pravé straně Kuchejda a trefil se do pravého horního rohu. Schwarze následně nahradil v brance Neuvirth.

V úvodu druhé části zabránil Neuvirth v dovršení hattricku Jágrovi, který následně ale přihrál Hlaváčovi a bylo to už 4:0. Sparta se dočkala ve 28. minutě, když využil vůbec první přesilovku v utkání při Macholdově trestu Pacovský. Ten u pravé tyče zužitkoval Hlinkovu přihrávku. Ještě předtím měl šanci v oslabení Černošek.

Ve 32. minutě se vrátil místo Neuvirtha do branky Schwarz. Pražané se od vstřelené branky zvedli, ale snížení jim Kladno v čele s brankářem Cháberou nedovolilo. Domácí se ubránili při Mockově trestu, Pražané se neprosadili ani při přečíslení Hovorky s Fosterem dvou na jednoho.

Při sérii přesilovek v závěrečném dějství se prosadil v 50. minutě Jágr, který si nabruslil s pukem mezi kruhy, oklamal beka a zavěsil pod horní tyč. Připsal si tak první hattrick v české extralize od 25. září 2004, kdy se třikrát trefil při minulé výluce v NHL proti Znojmu. Kladno bavilo v závěru diváky dalšími akcemi, ale skóre se už nezměnilo ani v dalších přesilovkách.

Další výsledky 17. kola

HC Verva Litvínov - PSG Zlín 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Ručinský (V. Hübl, Lukeš) - 22. Honejsek (Horák, Čajánek), 35. Holík (F. Čech), 37. Balaštík (Linhart, Holík), 47. Melenovský (Balaštík, Hamrlík).

Rozhodčí: Lacina, Souček - Horinek, J. Svoboda. Vyloučení: 5:8, navíc Linhart (Zlín) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3224.

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Steel 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 5. Zagrapan (Bonk, M. Růžička), 10. Zagrapan (Bonk, Zíb), 25. M. Růžička (Peterek, Zagrapan), 52. Bonk (M. Růžička, Zagrapan), 55. Bonk (M. Růžička, Zíb) - 32. Szturc (Strapáč), 47. Ujčík (Sloboda, Burger).

Rozhodčí: Homola, Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 12:10, navíc Klesla (Třinec) 10 minut, Malík 5 minut a do konce utkání a Sloboda (oba Vítkovice) 10 minut. Využití: 2:0. Diváci: 4681.

HC Kometa Brno - HC Slavia Praha 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 12. Divíšek (J. Svoboda), 27. Divíšek (Žižka), 60. Divíšek (Petrovický, Malec) - 16. Sklenář (Alinč), 38. Kuboš (V. Růžička ml.), 51. Hertl, 52. Stránský (Krenželok, Kadlec). Rozhodčí: Šír, Trombík - M. Čech, Dřínovský.

Vyloučení: 6:10, navíc Žižka (Brno) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).

České Budějovice - Pardubice 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Dej (Podlešák), 5. M. Michálek (Prospal, Jank), 19. Mertl, 21. Mertl (Ptáček), 45. M. Michálek (Hanzal) - 6. Krejčí (Hemský), 41. Krejčí (Hemský, Starý).

Rozhodčí: Šindler, Blecha - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:4. Bez využití. Diváci: 5260.

Chomutov - Liberec 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Hrabák (Zálešák, Lušňák), 43. Palin (Kraft), 65. Hřebejk - 20. Galamboš (Víšek, Šmíd), 22. Bárta (Roman Vlach, Šmíd).

Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Hejl, Lhotský. Vyloučení: 4:4, navíc Simmonds (Liberec) 10 min. Bez využití. Diváci: 4613.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 5:2 (0:1, 0:0, 5:2)
Branky a nahrávky: 48. Gulaš (Jiří Hanzlík), 54. Balej (Jan Kovář, Jiří Hanzlík), 57. Dvořák (Kašpařík, Hollweg), 58. Martin Straka (Vlasák), 60. Vlasák (Martin Straka, J. Jeřábek) - 4. D. Nosek (Zaťovič, Pech), 47. Kumstát (Zaťovič).

Rozhodčí: Stricker (Švýc.), Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 5609.