Jágr na MS nepřijede, Voráček váhá

7:03aktualizováno  7:29
PHILADELPHIA - Pro českého hokejistu Jaromíra Jágra skončila pouť za Stanley Cupem. Hokejisté New Jersey zvítězili v pátém utkání druhého kola play off NHL na ledě Philadelphie 3:1, získali celou sérii v poměru 4:1 na zápasy a po devíti letech si znovu zahrají ve finále Východní konference. Ani tak ale neplánuje Jágr posílit český reprezentační tým na Mistrovství světa.

Jágr v objetí spoluhráčů po vítězném gólu foto: ČTK

"Tak za prvé na to nemám a za druhé si nemyslím, že bych někomu pomohl," řekl Jágr po pátém zápase série ve Filadelfii. Postup v play off tak slaví trojice českých hokejistů Patrik Eliáš, Petr Sýkora a Marek Židlický, naopak spolu s Jágrem končí v dresu Flyers boj o titul pro Jakuba Voráčka a Pavla Kubinu.

Voráček se o poslíení reprezentace zatím nerozhodl. "Zítra máme kontrolu u lékaře. Jsem docela omlácený, byl jsem letos několikrát zraněný, takže uvidíme. Musím se na to vyspat a potom se rozhodnu," prohlásil.

První gól = prohra

V úterním utkání se znovu potvrdilo pravidlo, které platilo ve většině zápasů Philadelphie, že kdo dá první gól, prohraje. Letci, kteří nastoupili bez potrestaného Claudea Girouxe, se dostali do vedení v 8. minutě zásluhou Maxima Talbota, Ďáblové však skóre otočili dvěma góly v rozmezí tří minuty.

Nejprve se prosadil Bryce Salvador, jehož tečovaná střela skončila v horním rohu branky Ilji Bryzgalova. Druhý gól nabídl ruský gólman Ďáblům sám, když při snaze o rozehrávku trefil hokejku Davida Clarksona a od ní se puk odrazil do sítě.

Podobně ve druhé třetině zaváhal i na druhé straně Martin Brodeur, Flyers však trefili jen tyčku a víc už toho v ofenzivě nepředvedli. Hosté navíc po pěti minutách třetí třetiny zvýšili na 3:1, když se v přesilovce perfektně trefil Ilja Kovalčuk a dvoubrankový náskok už udrželi až do konce.

Ve finále konference se Devils utkají s vítězem série New York Rangers - Washington, kde zatím vedou Jezdci 3:2 na zápasy.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...