7:20aktualizováno  9:31
NEW YORK - Útočník Jaromír Jágr v premiérovém utkání za New Jersey nebodoval a s týmem Devils prohrál v Pittsburghu 0:3. Naopak Radim Vrbata odstartoval novou sezonu stejným způsobem, jak tu předchozí zakončil - hattrickem. Český hokejista vstřelil v NHL tři góly v jednom utkání popáté a hlavně jeho zásluhou Phoenix porazil New York Rangers 4:1. Úspěšný debut v NHL si odbyl Tomáš Hertl, který jednou asistencí přispěl k vítězství San Jose 4:1 nad Vancouverem.

Jaromír Jágr v debutu za New Jersey nebodoval. foto: ČTK

Jedenačtyřicetiletý Jágr, který v přípravě neodehrál ani jeden zápas, tak nenavázal na předchozí debuty za Philadelphii, Dallas a Boston, kde po návratu z Ruska hrál a vždy bodoval. Navíc se pokaždé na konci zápasu radoval z výhry. Nejvydařenějším bylo úvodní utkání za Dallas, kde se uvedl dvěma góly a stejným počtem asistencí. Tentokrát ale Jágr, který nastupoval v druhé formaci, nebyl tolik viditelný a během necelých 16 minut zaznamenal jedinou střelu.

Pittsburgh - New Jersey

"Pro spoustu našich hráčů to byl první zápas a v úvodu jsme se pomalu rozjížděli. A to bylo klíčové,“ řekl trenér Devils Peter DeBoer, jehož svěřenci inkasovali v první třetině dva góly. Třetí ránu jim soupeř zasadil v 52. minutě. "V druhé a třetí části jsme už byli lepším týmem, ale nedokázali jsme se prosadit,“ dodal kouč hostů.

Vrbatův střelecký koncert začal v 28. minutě za stavu 1:1, kdy v přesilové hře dorazil v prostoru před brankou svou střelu. I v druhém případě se mladoboleslavský rodák prosadil v početní výhodě. Tentokrát z pozice obránce vystřelil metr za vrcholem levého kruhu a i díky cloně Martina Hanzala jeho tvrdá rána skončila v síti. Hattrick zkompletoval další dorážkou po spolupráci s Hanzalem.

Phoenix - NY Rangers

"Je hezké, že jsem dal hattrick, ale hlavně jsem nadšený z toho, jak jsme hráli a že jsme porazili velmi dobrý tým,“ uvedl Vrbata, jenž loni dal v úvodním utkání dva góly, ale Coyotes nezískali v Dallasu ani bod. I proto měl český útočník radost, jak sezonu začali tentokrát. "Pustili jsme se do nich od úvodu a po většinu utkání jsme jim vnutili svůj styl hry. Hráli jsme tak, jak je potřeba hrát, abychom vyhrávali,“ podotkl.

U dvou jeho tref asistoval Hanzal, který v závěru svedl bitku s Rickem Nashem. Oba si vyměnili jen pár ran, než je rozhodčí od sebe oddělili.

Druhým českým hokejistou, který ve čtvrtečním programu NHL řešil spor s protihráčem ručně, byl Radko Gudas z Tampy Bay. Tvrdý obránce si v zápase připsal nejvíce střetů ze všech hráčů a po jednom z nich ho na souboj vyzval Jarome Iginla. Útočník Bostonu měl v bitce navrch, stejně jako Bruins, kteří i s přispěním jedné asistence Davida Krejčího zdolali Tampu Bay 3:1.

Hertl, jehož trenér zařadil do elitní formace San Jose a který podle odborníků bude patřit k adeptům na zisk ocenění pro nováčka roku, byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Právě po jeho akci nastartovali Sharks obrat z 0:1 na 4:1, když devatenáctiletý útočník zachytil soupeřovu chybnou rozehrávku, zavezl puk do pásma a po jeho přihrávce vyrovnal Brent Burns.

San Jose - Vancouver

Útočník Jiří Hudler z Calgary zvýšil v utkání s Washingtonem na 3:0 a dostal do domácí branky krajana Michala Neuvirtha, který v 17. minutě vystřídal Bradena Holtbyho. Nasazení rodáka z Ústí nad Labem týmu Capitals prospělo a nakonec zvítězil 5:4 po samostatných nájezdech. Neuvirth zneškodnil 27 z 28 střel a v rozstřelu si poradil s oběma pokusy, přičemž v druhém případě na něho nevyzrál právě Hudler.

To hráči St. Louis si rychle vypracovaný náskok z úvodu utkání vzít nenechali. V desáté minutě i díky trefě Vladimíra Sobotky vedli doma nad Nashvillem 3:0, a přestože hosté snížili na rozdíl jediné branky, Blues nakonec soupeře udolali 4:2.

Výsledky NHL:

Boston - Tampa Bay 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 12. Kelly, 39. Lucic (Krejčí), 45. P. Bergeron - 31. Filppula. Střely na branku: 25:33. Diváci: 17 565.

Pittsburgh - New Jersey 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: 10. Kobasew, 13. Crosby, 52. Adams. Střely na branku: 21:27. Diváci: 18 621.

Washington - Calgary 5:4 po sam. nájezdech (0:3, 3:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 32. a 36. Ovečkin, 28. Carrick, 55. Bäckström, rozh. nájezd Grabovskij - 6. D. Jones, 11. Stempniak, 17. Hudler, 30. Bouma. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington 48 minut, inkasoval jeden gól z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 96,43 procenta. Střely na branku: 39:39. Diváci: 18 506.

Minnesota - Los Angeles 2:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 2. Cooke, 18. Brodin - 8. Doughty, 54. J. Carter, rozh. nájezd Kopitar. Střely na branku: 29:18. Diváci: 18 511.

St. Louis - Nashville 4:2 (3:1, 1:1, 0:0)
Branky: 3. Backes, 6. Sobotka, 10. Oshie, 32. Steen - 11. Fisher, 26. Legwand. Střely na branku: 28:30. Diváci: 18 851.

Dallas - Florida 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
Branky: 28. Chiasson, 48. Dillon - 56. a 59. Goc (na první Fleischmann), 18. Gomez, 51. Barkov. Střely na branku: 27:39. Diváci: 16 100.

Phoenix - NY Rangers 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 28., 42. a 48. Vrbata (na první a třetí Hanzal), 4. Chipchura - 24. M. Staal. Střely na branku: 32:24. Diváci: 17 125.

San Jose - Vancouver 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 26. Burns (Hertl), 39. Braun, 55. Marleau, 56. Wingels - 10. Garrison. Střely na branku: 35:22. Diváci: 17 562.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...