Jágr boduje: po výhře nad Philadelphií je na 6. místě tabulky NHL

7:18aktualizováno  10:22
NEW YORK - Hvězdný útočník Jaromír Jágr zaznamenal při výhře New Jersey v Philadelphii 6:4 dvě asistence a osamostatnil se v historické tabulce produktivity NHL na šestém místě. Dvaačtyřicetiletý hokejista má na kontě 1757 bodů za 705 branek a 1052 asistencí a na pátého Marcela Dionneho ztrácí 14 bodů.

Jaromír Jágr v utkání proti Philadelphii. foto: ČTK/AP

V přestřelce bodovali i ostatní čeští hráči. Dvě přihrávky si stejně jako Jágr připsal Marek Židlický, zatímco Patrik Eliáš po akci Martina Havláta skóroval. Devils v utkání ani jednou neprohrávali, ale v průběhu zápasu přišli i s přispěním jedné asistence Jakuba Voráčka o vedení 3:0 a 4:3. Definitivně strhl vítězství na stranu New Jersey ve 48. minutě Dainius Zubrus.

„Nebyl to typický hokej, na který jste u Devils zvyklí. První polovina utkání byla dobrá, hráli jsme, jak se venku má, ale v závěru druhé třetiny jsme je nechali dostat se do zápasu. Ve třetí pak kluci prokázali hodně velkou odolnost a několikrát mě zachránili. Bylo to utkání, které bychom loni v těchto chvílích asi ztratili,“ přiznal Cory Schneider, který v létě převzal post brankářské jedničky po ikoně Devils Martinu Brodeurovi.

Sestřih z utkání Philadelphia - New Jersey

Taky další početná česká kolonie vstoupila do sezony vítězně, když Tampa Bay s trojicí Ondřej Palát, Radko Gudas a Andrej Šustr udolala Floridu 3:2 v prodloužení. Asistenci u vítězné trefy si připsal brankář Ben Bishop, jenž přihrávkou na útočnou modrou čáru založil během střídání hostů rychlou akci.

Čeští hráči nebodovali, ale Gudas na sebe upozornil tvrdým naražením Scottieho Upshalla, který byl po střetu otřesen.

Trenérovi Floridy Gerrardu Gallantovi se zákrok, který zůstal bez trestu, vůbec nelíbil. „Byl to úder na hlavu a nikdo si toho nevšiml? To je pro mě zklamání,“ reagoval kouč, jenž si na lavičce Panthers odbyl premiéru.

Vítězný debut v NHL prožil český útočník Andrej Nestrašil z Detroitu, který porazil Boston 2:1. „Byl jsem hodně rád, když jsem ráno viděl své jméno v nominaci na zápas. Je to vzrušující,“ uvedl třiadvacetiletý rodák z Prahy.

Nestrašila za výkony v přípravných zápasech chválil trenér Mike Babcock, navíc mu do sestavy pomohlo, že je momentálně mimo hru Pavel Dacjuk.

V dobré střelecké pohodě odstartoval nový ročník Tomáš Plekanec, který po středečních dvou gólech do sítě Toronta skóroval i ve Washingtonu.

Kladenský odchovanec vyrovnal v 51. minutě střelou z pravého kruhu na 1:1 a v páté sérii penaltovém rozstřelu rozhodl o výhře Montrealu 2:1 Brendan Gallagher. Plekanec v nájezdech neuspěl, ale v prodloužení skvělým obranným zákrokem zabránil vstřelit gól Brooksi Laichovi.

Sestřih z utkání Washington - Montreal

Gólovou formu má i Jiří Hudler, který vstřelil branku ve druhém utkání za sebou a pomohl Calgary k výhře 5:2 na ledě Edmontonu. Olomoucký rodák zvýšil v páté minutě na 2:0, navíc si připsal asistenci.

Hlavní postavou zápasu byl Mason Raymond, který dal hattrick. Naopak tři vstřelené góly Coreyho Perryho přišly vniveč, neboť Anaheim přesto prohrál v Pittsburghu 4:6.

Martin Hanzal byl společně s Mikkelem Boedkerem jediným hráčem, který překonal Ondřeje Pavelce. Český gólman zbylých 26 střel zlikvidoval a dovedl Winnipeg na ledě Arizony k přesvědčivé výhře 6:2.

Hosté položili základní kámen úspěchu už v úvodní třetině, v níž vstřelili čtyři branky. Útočník Blake Wheeler se dokonce prosadil v deváté minutě během patnácti sekund dvakrát.

Sestřih z utkání Arizona - Winnipeg

Výsledky NHL

Buffalo - Columbus 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky: 35. Girgensons - 34. Skille, 53. Atkinson, 58. Anisimov. Střely na branku: 22:40. Diváci: 18.215. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson (Columbus), 2. Girgensons (Buffalo), 3. Bobrovskij (Columbus).

Philadelphia - New Jersey 4:6 (0:1, 3:2, 1:3)

Branky: 40. a 40. Simmonds, 36. Giroux (Voráček), 45. Lecavalier - 26. a 59. Cammalleri (na obě Jágr, na první Židlický), 13. Ryder, 23. Henrique, 45. Eliáš (Židlický, Havlát), 48. Zubrus. Střely na branku: 39:26. Diváci: 19.801. Hvězdy zápasu: 1. Henrique (New Jersey), 2. Simmonds (Philadelphia), 3. Ryder (New Jersey).

Pittsburgh - Anaheim 6:4 (3:1, 2:2, 1:1)

Branky: 8. a 38. Crosby, 6. Hörnqvist, 14. Dupuis, 39. Comeau, 42. Sutter - 28., 33. a 57. Perry, 15. Kesler. Střely na branku: 39:29. Diváci: 18.633. Hvězdy zápasu: 1. Dupuis, 2. Crosby (oba Pittsburgh), 3. Perry (Anaheim).

Washington - Montreal 1:2sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 7. Burakovsky - 51. Plekanec, rozhodující sam. nájezd Gallagher. Střely na branku: 30:24. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Tokarski (Montreal), 2. Holtby, 3. Orpik (oba Washington).

Detroit - Boston 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Branky: 24. Abdelkader, 35. Nyquist - 13. Bergeron. Střely na branku: 24:17. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Franzén, 2. DeKeyser (oba Detroit), 3. Rask (Boston).

Tampa Bay - Florida 3:2pp (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 28. T. Johnson, 48. Callahan, 62. Hedman - 26. Gudbranson, 50. Huberdeau. Střely na branku: 32:21. Diváci: 19.204. Hvězdy zápasu: 1. Filppula, 2. T. Johnson (oba Tampa Bay), 3. Huberdeau (Florida).

St. Louis - NY Rangers 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)

Branky: 42. Schwartz, 51. Stastny - 5. a 59. Nash, 47. Kreider. Střely na branku: 25:25. Diváci: 19.183. Hvězdy zápasu: 1. Nash (NY Rangers), 2. Schwartz (St. Louis), 3. Kreider (NY Rangers).

Nashville - Ottawa 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)

Branky: 42. C. Smith, 49. Weber, 51. Nyström - 42. Turris, 54. Chiasson. Střely na branku: 37:20. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Weber, 2. Forsberg, 3. Gaustad (všichni Nashville).

Dallas - Chicago 2:3sn (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 31. Daley, 36. Eakin - 20. Keith, 52. Sharp, rozhodující sam. nájezd P. Kane. Střely na branku: 34:26. Diváci: 18.768. Hvězdy zápasu: 1. Crawford, 2. Sharp (oba Chicago), 3. Eakin (Dallas).

Minnesota - Colorado 5:0 (1:0, 4:0, 0:0)

Branky: 15. Pominville, 25. Spurgeon, 28. Parise, 34. Niederreiter, 37. Suter. Střely na branku: 48:16. Diváci: 19.098. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. Granlund, 3. Suter (všichni Minnesota).

Edmonton - Calgary 2:5 (1:2, 1:0, 0:3)

Branky: 13. Purcell, 32. Hall - 4., 45. a 55. Raymond (na třetí Hudler), 5. Hudler, 60. Brodie. Střely na branku: 40:26. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Raymond, 2. Rämö, 3. Colborne (všichni Calgary).

Arizona - Winnipeg 2:6 (1:4, 0:1, 1:1)

Branky: 8. Boedker, 49. Hanzal (Z. Michálek, Erat) - 7. a 46. Little, 9. a 9. Wheeler, 15. Stuart, 33. Byfuglien. Střely na branku: 28:27. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, inkasoval dvě branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 92,86 procenta. Diváci: 17.125. Hvězdy zápasu: 1. Doan (Arizona), 2. Little, 3. Wheeler (oba Winnipeg).