7:50aktualizováno  9:47
NEW YORK - Český hokejista Jaromír Jágr přispěl ve středečním utkání NHL dvěma asistencemi k výhře Bostonu na ledě New Jersey 5:4 a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Bruins se vyhoupli do čela tabulky Severovýchodní divize, když o bod přeskočili Montreal.

Hráči Boston Bruins Jaromír Jágr, Gregory Campbell (uprostřed) a Brad Marchant (vpravo) se radují z gólu proti New Jersey Devils. foto: ČTK

"Je krásné být první. Splnili jsme náš cíl, byl to pro nás jistý druh motivace. Ale to neznamená, že jsme dnes sehráli nějak skvělý zápas. Nicméně mise je splněna," prohlásil trenér Bostonu Claude Julien.

Stejně jako v minulém duelu s Carolinou, kdy Jágr rovněž zaznamenal dvě asistence, měli "Medvědi" raketový vstup do utkání. Už v 9. minutě vedli 3:0, přičemž dvakrát udeřili ve vlastním oslabení.

Jágr hned při svém úvodním střídání vymyslel první gól, když si v útočném pásmu dokázal pokrýt puk proti čtyřem hráčům soupeře, vystřelil a odražený kotouč dorazil do sítě Gregory Campbell. Od úvodního vhazování uběhlo pouhých 70 sekund.

Podruhé se kladenský útočník zapsal do statistik na začátku druhé třetiny, kdy po jeho chytré přihrávce v přesilové hře dokázali protlačit puk do sítě David Krejčí se Zdenem Chárou. Autorem gólu byl nakonec označen právě slovenský obránce a kapitán Bruins, kteří v té chvíli vedli už 4:0, a zdálo se, že o vítězi zápasu je rozhodnuto.

New Jersey - Boston

Jenže ve 32. minutě zavelel na zteč svým jedenáctým gólem v sezoně Patrik Eliáš a ve 46. minutě už Andy Greene snížil na 3:4. O dvě minuty později však přidal pátý gól Bostonu Tyler Seguin a "Ďáblové" už pak stačili pouze skóre zkorigovat trefou půl minuty před třetí sirénou.

Devils si připsali osmou porážku v řadě, což je druhá nejhorší série v historii klubu, a reálně jim hrozí, že teprve podruhé od roku 1996 nepostoupí do play off. Na desátém místě Východní konference ztrácejí už čtyři body na osmé New York Rangers, kteří porazili Toronto 3:2 po samostatných nájezdech.

"Samozřejmě nemůžeme ignorovat, jak se vyvíjí postavení v tabulce. Ale musíme se v té negativní atmosféře snažit myslet co nejvíc pozitivně, což není jednoduché. Jediné, co nás teď může zachránit, je pochopitelně vítězství," nechal se slyšet brankář Martin Brodeur.

Zrovna Boston ale není pro New Jersey ideálním soupeřem, na kterém by se mohli chytit. "Ďáblové" prohráli s "Medvědy" jedenáctý z posledních dvanácti vzájemných duelů. "Opravdu nevím, co se to s námi dělo v první třetině. Trošku mi schází slova," žehral na nepovedený vstup do utkání trenér Peter DeBoer. "Dostali jsme šanci v přesilovkách a místo toho dvakrát inkasujeme. To se nemůže stát." Rovněž Patrik Eliáš věděl, kde se zápas rozhodl. "Prohráli jsme si to v prvních deseti minutách utkání. Dvakrát jsme hráli pět na tři, vytvořili jsme si několik šancí. Jenže jsme je nedokázali proměnit, já sám jsem tři velké příležitosti zahodil. A najednou jsme prohrávali 0:3 a bylo v podstatě po utkání," krčil Eliáš rameny.

Důležité vítězství v boji o play off vybojovali hokejisté Phoenixu, kteří zvítězili 3:1 v Edmontonu a na devátém místě Západní konference už ztrácejí pouhý bod na osmý Detroit. Naopak Oilers se čtvrtou prohrou v řadě zařadili mezi celky, které to už budou mít s postupem více než těžké.

Výsledky

New Jersey - Boston 4:5 (0:3, 2:1, 2:1) Branky: 32. Eliáš, 39. Zajac, 46. Greene, 60. D'Agostini (Židlický) - 2. a 9. Campbell (na první Jágr), 5. Paille, 24. Chára (Krejčí, Jágr), 48. Seguin. Střely na branku: 28:18. Diváci: 17.625.

New York Rangers - Toronto 3:2n (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0) Branky: 31. Hagelin, 37. McDonagh, rozh. nájezd Zuccarello - 22. a 49. Kessel. Střely na branku: 28:25. Diváci: 17.200.

Anaheim - Colorado 1:4 (0:1, 1:3, 0:0) Branky: 32. Selänne - 2. Mitchell, 27. Landeskog, 28. Duchene, 38. McGinn. Střely na branku: 22:28. Diváci: 14.646.

Edmonton - Phoenix 1:3 (0:0, 0:2, 1:1) Branky: 48. Jakupov - 21. Gordon, 30. Vermette, 60. Moss. Střely na branku: 30:32. Diváci: 16.839.

Calgary - Vancouver 1:4 (1:1, 0:0, 0:3) Branky: 17. Glencross - 18. Burrows, 53. Lapierre, 56. Raymond, 58. D. Sedin. Střely na branku: 41:29. Diváci: 19.289.

6. St. Louis 38 22 2 14 107:98 46
7. Minnesota 39 22 2 15 103:98 46
15. Colorado 40 13 5 22 94:125 31

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, "y" vítězství v divizi. Na prvních třech místech jsou vedoucí týmy divizí.