Jágr předvedl v Utkání hvězd parádní blafák. Bitkař dal dva góly a stal se MVP

1:00aktualizováno  2:20
NASHVILLE/PRAHA - Přestože se Jaromír Jágr bál, že nebude během Utkání hvězd NHL při hře tři na tři stačit, opak byl pravdou. V 10. minutě semifinále proti Metropolitní divizi si vzal puk ve vlastním obranném pásmu, projel s ním až před gólmana Holtbyho a po parádním forhendovém blafáku se trefil přesně pod břevno.

Jaromír Jágr překonává gólmana Metropolitní divize Bradena Holtbyho. foto: ČTK/AP

Jágr, který za dva týdny oslaví 44. narozeniny, se tak stal nejstarším střelcem v novodobé historii All Star Game.

Navíc díky gólu na 2:2 pomohl kapitán Atlantické divize k výhře svého týmu 4:3 a postupu do finále. A to přesto, že Metropolitní divize třikrát v zápase vedla.

Ještě větší aplaus sklidil kapitán Pacifické divize John Scott. Kanadský bitkař, který nastupuje v současnosti jen na farmě Montrealu, vstřelil dva góly.

Hned v 1. minutě druhého semifinále proti Centrální divizi totiž využil přihrávky Brenta Burnse a vstřelený gól oslavil mohutným gestem.

Fanoušci v Nashvillu ho ocenili ještě bouřlivějšími ovacemi vestoje a to samé zopakovali, když Scott vstřelil ve 14. minutě další branku svého týmu.

Jaromír Jágr na tiskovce před All Star Game sršel vtipem.
Dylan Larkin a P.K. Subban se radují z gólu Atlantické divize

Také on, stejně jako Jágr, dovedl svůj tým k postupu do finále. Pacifická divize v přestřelce porazila hvězdami nabitou Centrální 9:6.

Navíc Scott dovedl svůj tým k celkovému triumfu. Ve finále díky gólu Perryho porazila Pacifická divize Jágrovu Atlantickou 1:0.

Po zápase byl Scott podle očekávání vyhlášen nejužitečnějším hráčem All Star Game a přebral šek na miluon dolarů.