Jágr pomohl Omsku k vítězství 3:2 nad Novosibirskem

16:45
MOSKVA - Jaromír Jágr přispěl devatenáctým gólem v sezoně k vítězství hokejistů Omsku 3:2 na ledě Novosibirsku. V pěti posledních utkáních Kontinentální ligy nasbíral český útočník celkem deset bodů.

Jaromír Jágr - ilustrační foto. foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

Jágr, jemuž bude v únoru 38 let, dnes otevřel skóre v 12. minutě.

Devatenáctým gólem v sezoně se dotáhl na reprezentačního spoluhráče Petra Čajánka z Petrohradu, více branek (20) vstřelil v tomto ročníku KHL z českých hokejistů jen Pavel Brendl z Torpeda Nižnij Novgorod.

Vše důležité se pak v Novosibirsku událo v úvodních sedmi minutách druhé třetiny. Leoš Čermák nejprve vyrovnal, za dalších 32 sekund už domácí vedli, ale Omsk díky dvěma rychlým trefám Jegora Averina skóre znovu otočil ve svůj prospěch. Stav 3:2 pro hosty se pak už nezměnil.

Ufa vyhrála v Novokuzněcku vysoko 6:1. Vítězný gól vstřelil český obránce Miroslav Blaťák, který ve 14. minutě využil přesilovou hru.