Jágr králem KHL: po zranění dovedl Omsk dvěma body k další výhře

18:12aktualizováno  18:26
MINSK/PRAHA - Česká hvězda Avangardu Omsk Jaromír Jágr opět dokázala, že po menším zranění se vrátila na ledové plochy KHL v obrovské pohodě. Osmatřicetiletý mistr světa z Německa dotáhl gólem a asistencí Omsk k výhře 4:3 na ledě nebezpečného Dinama Minsk. Dva body za asistenci si připsal i Roman Červenka, jednu pak Martin Škoula. V dresu běloruského celku se trefil Petr Sýkora.

Čtyři duely po třízápasové absenci a osm kanadských bodů (3+5), to je vizitka Jaromíra Jágra v dresu omského Avangardu. Navíc sibiřský celek vyhrál tři z těchto čtyř soubojů a v KHL mu patří ze ziskem 72 bodů celkové páté místo. Vítězství 4:3 se ale na druhý svátek Vánoční na ledě Dinama Minsk nerodilo snadno...

Rok 2010 v obrazech

Když ve 32. minutě dorážel v přesilové hře právě Jágr Kaljužného a zvyšoval na 4:0, zdálo se být o výsledku rozhodnuto. Tomuto dojmu ale podlehli i samotní hráči Omsku. Z klidu je nevytrhlo ani rychlé snížení domácích. Ti vystřídali gólmany (Esche nahradil Mezin) a když v 52. minutě snížil Kulakov na 3:4, musel svým ovečkám finský kouč Avangardu Summanen pořádně promluvit do duše.

Vše přitom začalo skvěle - již ve 12. minutě využil po návratu z vlastního trestu na led přesilovou hru hostí Kaljužnij, kterému připravili palebnou pozici skvělými přihrávkami Červenka a Jágr. O dvě minuty později to bylo o dva góly, když akci 2 na 1 zakončil nekompromisně ranou pod břevno Sjomin.

Ve 26. minutě zvyšoval na 3:0 pro hosty Pervišin a o šest minut později přišla řada již na zmíněnou hvězdu duelu - Jaromíra Jágra. Čtrnáctý gól sezóny zároveň znamenal pro českou osmašedesátku 125. bod v KHL. Jenže po rychlém snížení domácí ožili a v 50. minutě to bylo už jen 2:4 - vyloučení Jágra potrestal po jedenácti vteřinách a krásné žabičce Podhradského Petr Sýkora.

Domácí následně snížili na rozdíl jedné branky, vyrovnat se však svěřencům kouče Marka Sýkory ani přes erormní snahu již nepovedlo.

VÝSLEDKY KONTINENTÁLNÍ LIGY

Novokuzněck - Chabarovsk 4:2 (za domácí Nedorost 1+0), Čeljabinsk - Kazaň 2:4, Magnitogorsk - Nižněkamsk 3:2, Ufa - Jekatěrinburg 5:2 (za domácí Blaťák 0+1), CSKA Moskva - Barys Astana 3:1 (za domácí Marek 1+0), Dinamo Minsk - Omsk 3:4 (Sýkora 1+0 - Jágr 1+1, Červenka 0+2, Škoula 0+1), Dinamo Riga - Chanty Mansijsk 2:1 v prodl.