Jágr jen korigoval prohru, trefili se i Hanzal, Voráček a Hejda

7:49
NEW YORK - Český útočník Martin Hanzal přispěl v sobotním utkání NHL gólem a přihrávkou k výhře Phoenixu 3:2 nad New Jersey a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Branka píseckého rodáka, jenž v závěru druhé třetiny za asistence Radima Vrbaty zvyšoval díky důrazu v brankovišti na 3:1, byla v utkání rozdílová. V poslední části už jen korigoval skóre patnáctou trefou sezony Jaromír Jágr.

Jaromír Jágr skóruje v zápase s Phoenixem foto: ČTK/AP

Hanzala může mrzet, že jsou Devils z opačné konference a že se s nimi tak málo střetává. Za posledních sedm let na New Jersey narazili Coyotes pětkrát a český útočník v zápasech nasbíral osm bodů za tři branky a pět přihrávek. "Je úsměvné, jak se proti stejným soupeřům přiklání na vaši stranu štěstí. Nevím, jak to jinak vysvětlit," prohlásil Hanzal po zápase, který v 58. minutě zdramatizoval Jágr.

"Kdybychom měli alespoň dvě lajny, které by šlapaly, byl by to jiný příběh. Ale my měli jen jednu, která byla schopna něco udělat," reagoval Jágr, jenž měl ještě v závěru dobrou šanci vyrovnat. "Je to český bůh, že? Je to stále úžasný hokejista a je radost koukat, jak hraje," vysekl Hanzal poklonu svému spoluhráči pro olympijské hry v Soči.

Tak daleko Jágr zatím nemyslí, po zápase ho trápilo, že ze série čtyř utkání venku vytěžili Devils jen tři body. "Před tímto zápasem to vypadalo lépe. Teď se musíme vrátit domů a semknout se. Před olympijskou přestávkou nás čeká ještě šest nebo sedm utkání proti týmům ze Západní konference a v nich musíme co nejvíce bodovat," dodal Jágr.

Sestřih utkání Phoenix - New Jersey

Jakub Voráček se podílel gólem a přihrávkou na obratu Philadelphie, která v souboji s New Yorkem Islanders otočila třemi brankami v závěrečné třetině z 3:4 na konečných 6:4. Vyrovnávací trefu obstaral přesnou střelou z pravého kruhu Voráček, třetí hvězda zápasu, jenž v 56. minutě asistoval i u vítězné branky Michaela Raffla.

Gólem se do statistik zapsal taky Jan Hejda, který s Coloradem zvítězil v Nashvillu 5:4. Základ úspěchu položili Avalanche třemi zásahy v první třetině, přičemž na 2:0 upravil český obránce skóre tvrdou ranou od modré čáry. V dresu Predators si neúspěšný debut prožil Devan Dubnyk. Nová brankářská posila, po jehož příchodu se Marek Mazanec přesunul na farmu, inkasovala pět branek z 29 střel. "Už jsem od něho viděl lepší zápasy. Ale je to jen jedno utkání, navíc jsme mu moc na začátku nepomohli," komentoval trenér Nashvillu Barry Trotz jeho výkon.

Sestřih utkání Nashville - Colorado

Český brankář Ondřej Pavelec se pod vedením nového trenéra Paula Maurice dostává do formy. Kladenský odchovanec si připsal třetí výhru v řadě, když dvaceti zákroky podpořil vítězství Winnipegu 3:2 v prodloužení nad Edmontonem. Během úspěšné série neinkasoval Pavelec v žádném ze tří utkání více než dvě branky.

"Hlavní je, že hrajeme skvěle v defenzivě a všichni hráči si zodpovědně plní své obranné úkoly. Při hře pět na pět jsme soupeři zase moc nedovolili, stejně jako v minulých dvou utkáních, kdy si moc šancí nevytvořily ani Phoenix a Calgary. Klíčem k úspěchu je pak je vytvořit něco v útoku, ale obrana je základ," vysvětloval Pavelec, který uvedl, že se cítí sebevědomější.

Útočník Tampy Bay Martin St. Louis předvedl v sobotu střelecký koncert, čtyřmi trefami vyrovnal klubový rekord v počtu vstřelených branek za zápas, přesto byl po utkání zklamaný. Lightning po jeho trefách vedli ve 23. minutě nad San Jose 4:2, ale nakonec soupeři podlehli 4:5. O obrat se na druhé straně zasloužil čistým hattrickem Joe Pavelski.

"Těžko můžu být šťastný, když jsme prohráli," uvedl St. Louis, který vyrovnal čtyřmi góly klubový rekord Chrise Kontose. "Byli jsme v dobré pozici, nad velmi silným týmem jsme vedli 4:2. Ale pak jsme polevili, začali jsme být vylučovaní a dál to znáte. Je to zdrcující. To by se nám nemělo stávat," podotkl útočník Tampy.

Sestřih utkání Tampa Bay - San Jose

Už po dvou sekundách zápasu dohrál Ladislav Šmíd, který se v utkání mezi Vancouverem a Calgary zapojil do hromadné rvačky. Oba týmy poslaly na led na začátek duelu čtvrté formace a bezprostředně po vhazování se na ledě utvořilo pět dvojic. Český obránce, který se porval s Kevinem Bieksou, vyfasoval stejně jako dalších sedm hráčů trest pět plus deset minut a vyloučení do konce zápasu.

Po první třetině, v níž rozhodčí celkem udělil 188 trestných minut, ještě kamery zachytily zuřícího trenéra Vancouveru Johna Tortorellu, jak se pokouší dostat do kabiny soupeře. Útěchou mu mohlo být, že se z vítězství radovali jeho svěřenci, kteří soupeře porazili 3:2 po samostatných nájezdech. Nejvytíženějším hráčem byl hostující obránce Dennis Wideman, který odehrál 38 minut.

Chyba rozhodčích pomohla hokejistům Detroitu v poslední minutě při hře bez brankáře k vyrovnání skóre. Žádný ze čtveřice sudích si nevšimli, že se zblokovaná střela Niklase Kronwala odrazila zpět do hry od ochranné sítě a padající puk se od zad gólmana Jonathana Quicka dostal do branky. Red Wings nakonec udolali Los Angeles 3:2 po samostatných nájezdech.

Výsledky NHL

• Ottawa - NY Rangers 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
    Branky: 4. Methot (M. Michálek) - 10. B. Richards, 33. Rick Nash, 40. Stepan, 57. Zuccarello. Střely na branku: 30:31. Diváci: 19.978.
  • Winnipeg - Edmonton 3:2 pp (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
    Branky: 46. a 62. Trouba, 51. Scheifele - 27. Eberle, 58. Perron. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 22 střel inkasoval dvě branky a úspěšnost zákroků měl 90,9 procenta. Střely na branku: 39:22. Diváci: 15.004.
  • Tampa Bay - San Jose 4:5 (3:2, 1:3, 0:0)
    Branky: 12., 16., 20. a 23. St. Louis - 33., 34. a 39. Pavelski, 10. Nieto, 13. Marleau. Střely na branku: 26:32. Diváci: 19.204.
  • Buffalo - Columbus 3:4 sn (2:2, 0:1, 1:0 - 0:0)
    Branky: 1. a 60. Myers, 7. Stafford - 7. Savard, 13. Calvert, 32. Dubinsky, rozhodující sam. nájezd Johansen. Střely na branku: 29:35. Diváci: 19.070.
  • Toronto - Montreal 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
    Branky: 5. Franson, 34. Kessel, 38. Raymond, 55. Van Riemsdyk, 60. Lupul - 18. Gallagher, 40. Gionta, 50. Desharnais. Střely na branku: 29:33. Diváci: 19.667.
  • Detroit - Los Angeles 3:2 sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
    Branky: 30. Zetterberg, 60. Kronwall, rozhodující sam. nájezd Tatar - 30. M. Richards, 58. Carter. Střely na branku: 35:32. Diváci: 20.066.
  • Philadelphia - NY Islanders 6:4 (2:2, 1:2, 3:0)
    Branky: 15. a 19. Meszároš, 24. Hall, 48. Voráček, 56. Raffl (Voráček), 60. Read - 8. Tavares, 12. Clutterbuck, 32. Nelson, 34. Strait. Střely na branku: 32:29. Diváci: 19.992.
  • Carolina - Florida 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
    Branky: 43. a 49. Sjomin, 24. Riley Nash (Dvořák) - 36. Goc, 55. Kulikov. Střely na branku: 39:39. Diváci: 15.476.
  • St. Louis - Anaheim 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
    Branky: 50. Jackman (Sobotka), 55. Schwartz - 6. Getzlaf, 23. Beleskey, 30. Fowler. Střely na branku: 36:21. Diváci: 19.910.
  • Nashville - Colorado 4:5 (0:3, 1:0, 3:2)
    Branky: 35. Hörnqvist, 49. Smith, 53. Ellis, 58. Josi - 7. a 43. Holden, 12. Hejda, 13. Landeskog, 47. Duchene. Střely na branku: 31:29. Diváci: 17.113.
  • Phoenix - New Jersey 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
    Branky: 3. Szwarz, 14. Halpern (Hanzal), 35. Hanzal (Vrbata) - 19. Clowe, 58. Jágr. Střely na branku: 27:35. Diváci: 14.005.
  • Minnesota - Dallas 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
    Branky: 8. Haula, 35. Suter, 63. Prosser - 32. Garbutt, 50. Chiasson. Střely na branku: 19:35. Diváci: 19.192.
  • Vancouver - Calgary 3:2 sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
    Branky: 24. Kesler, 52. Weber, rozhodující sam. nájezd Higgins - 22. Giordano, 45. Stajan. Střely na branku: 33:33. Diváci: 18.910.