Jágr fauloval v prodloužení a jeho Florida prohrála po dvanácti zápasech

7:34
NEW YORK - Hokejisté Floridy prohráli v pondělním utkání NHL na ledě Vancouveru 2:3 v prodloužení a jejich vítězná série tak po dvanácti zápasech skončila. Canucks otočili zápas z 0:2, rozhodující gól vstřelili ve třetí minutě nastaveného času v přesilové hře při vyloučení Jaromíra Jágra, který si předtím připsal jednu asistenci, stejně jako v dresu domácích Radim Vrbata.

Útočník Vancouver Canucks Alex Burrows (14) v souboji s Jaromírem Jágrem (68). foto: ČTK

Panterům, kteří měli v nohách nedělní duel v Edmontonu, skvěle vyšla úvodní třetina. Hned první šanci proměnil ve vedení po 80 sekundách hry Jussi Jokinen. Pak si domácí vytvořili několik velkých šancí, jenže hosty podržel skvělými zákroky Roberto Luongo, bývalý gólman Vancouveru. V poslední minutě prvního dějství pak hosté udeřili podruhé, když Jágr našel před brankou Jonathana Huberdeaua a ten zvýšil na 2:0.

Canucks se však nevzdali a ve 26. minutě po rychlém protiútoku, na němž se podílel i Vrbata, poprvé překonal Luonga bekhendovou střelou Daniel Sedin. Ve třetí třetině mohli Panteři získat dvoubrankový náskok zpět, ale pro změnu se zaskvěl brankář Jacob Markström. Dvě a půl minuty před závěrečnou sirénou pak domácí vyhráli vhazování v útočném pásmu, Jake Virtanen se protáhl před branku a pohotovou střelou do šibenice vyrovnal.

Obrat dokonali Canucks díky chybě Jaromíra Jágra, který v prodloužení zahákoval novou posilu Vancouveru Emersona Etema a domácí získali přesilovku čtyři na tři. A po pouhých čtrnácti sekundách ji proměnil ve vítězný gól Daniel Sedin, který před brankou jemně tečoval střelu svého bratra Henrika.

Výsledky pondělních zápasů NHL

NY Rangers - Boston 2:1 (0:0, 0:1, 2:0) Branky: 41. Brassard, 59. Fast - 30. Hayes. Střely na branku: 30:33. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Fast, 2. Zuccarello (oba Rangers), 3. Hayes (Boston).

Vancouver - Florida 3:2 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0) Branky: 26. a 63. D. Sedin (na první Vrbata), 58. Virtanen - 2. J. Jokinen, 20. Huberdeau (Jágr). Střely na branku: 30:28. Diváci: 18.570. Hvězdy zápasu: 1. D. Sedin (Vancouver), 2. Huberdeau (Florida), 3. Virtanen (Vancouver).

Calgary - San Jose 4:5 (1:2, 2:1, 1:2) Branky: 14. Monahan, 32. Wideman, 32. Bennett, 57. Ferland - 6. J. Thornton, 10. Donskoi, 22. Couture, 46. Burns, 51. Ward. Střely na branku: 35:18. Diváci: 19.227. Hvězdy zápasu: 1. Burns (San Jose), 2. Ferland, 3. Bennett (oba Calgary).

Los Angeles - Detroit 4:2 (1:2, 1:0, 2:0) Branky: 3. Toffoli, 37. Kopitar, 42. Martinez, 60. King - 16. Tatar, 19. Marčenko. Střely na branku: 31:27. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. Lucic (oba Los Angeles), 3. Helm (Detroit).