Jágr dva dny po bitce dovedl Omsk k výhře nad našlapanou Ufou

16:18
OMSK/PRAHA - Prestižní duel dvou mocných celků ruské KHL zvládla lépe omská družina útočníka Jaromíra Jágra. Avangard dokázal přetlačil Ufu vedenou koučem ruského národního týmu Vjačeslavem Bykovem 3:2 v prodloužení a české osmašedesátka vypracovala první dvě branky svého týmu. O výhře Omsku rozhodl v 63. minutě svým druhým gólem v zápase Šiškanov.

HOKEJOVÁ BITKA DESETILETÍ

Salavat přijel na Sibiř jako favorit (před dnešním zápasem získal o 27 bodů více než Omsk) a s vědomím toho, že pokud zvítězí, poskočí na první místo celé soutěže. Parta českého útočníka Jaromíra Jágra se ale papírovým předpokladům postavila. Hosté se do šancí dostávali sporadicky a do zaslouženého vedení tak šli hráči Omsku.

Ve 27. minutě připravil Jágr pro Svitova, jehož nos zdobil šrám po sobotní bitce s jedním s ranařů Čechova. O šest minut později vedl Avangard již 2:0, když se trefil další Jágrův spoluhráč z pětky Šiškanov. Opět po spolupráci celé úderné letky.

Bykovovi svěřenci se nevzdali a ve 38. minutě snížil Kutějkin. V poslední třetině měli hosté místy drtivý tlak a dočkali se vyrovnání. Na začátku 58. minuty vybruslil zpoza branky Grigorenko a na několikrát překonal brankáře Rameho. Hned po rozehrání vstřelil stejný hráč také třetí branku, ta ale nebyla pro úmyslné kopnutí puku do branky uznána. O vítězi duelu muselo rozhodnout prodloužení.

V něm se nejprve neprosadil agilní Jágr, ve 3. minutě nastavení se ale přečíslení 2 na 1 parádně vyřešil Šiškanov a svým druhým gólem v zápase rozhodl o výhře sibiřského týmu. Omsk se posunul na 6. místo Východní konference, Ufa zůstala o bod druhá za Magnitogorskem.