Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf

Jágr dal Winnipegu dva góly a je třetím nejlepším střelcem NHL všech dob

7:27aktualizováno  10:13
NEW YORK - Jaromír Jágr zařídil dvěma góly výhru Floridy 3:1 nad Winnipegem a zároveň trefami číslo 741 a 742 přeskočil v historické tabulce střelců NHL třetího Bretta Hulla. Před českým hráčem, který začátkem týdne oslavil 44. narozeniny, jsou v pořadí kanonýrů už jen dvě největší legendy soutěže - Gordie Howe (801 gólů) a Wayne Gretzky (894).

Jágr trefami číslo 741 a 742 přeskočil v historické tabulce střelců NHL třetího Bretta Hulla. foto: Reuters

Jágr: Není to o věku, ale o pocitu. Pil jsem deset kafí denně a teď žádné

Jágr nejdříve vyrovnal Hulla i skóre na 1:1 po krásné akci. Kladenský rodák si středem třetiny sjížděl před branku soupeře, poklepal hokejkou o led, aby dostal přihrávku a střílený pas Dmitrije Kulikova usměrnil do levého horního růžku.

Do stejného místa poslal i svou druhou trefu v zápase, když se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a jubilejním dvacátým gólem v sezoně stanovil konečný výsledek.

Jaromír Jágr a jeho potenciální nástupci
Florida Panthers right wing Jaromir Jagr (68) and Reilly Smith (18) celebrate...

Jágr byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání a v sobotním programu NHL se ještě další dva čeští hráči stali shodně třetí hvězdou zápasu - David Krejčí a Petr Mrázek.

Krejčí řídil kanonádu Bostonu

Prvně jmenovaný se gólem a asistenci podílel na výhře Bostonu 7:3 v Dallasu. A český gólman se 25 úspěšnými zásahy zasloužil alespoň o zisk bodu, když s Detroitem prohrál v Ottawě 2:3 po samostatných nájezdech.

Jágr slaví svůj 740. gól v NHL. Je čtvrtým hráčem bodujícím ve 44 letech

Boston přitom zápas nerozehrál dobře a po úvodní třetině prohrával 1:3, přičemž první gól inkasoval z hole Aleše Hemského, který překonal Tuukku Raska střelou z levého kruhu k bližší tyči.

Bruins srovnali dvěma góly ve 34. minutě a poté přišly na přelomu druhé a třetí třetiny gólové chvíle Krejčího.

Jeho přihrávku z rohu kluziště nadvakrát doklepl Loui Eriksson a následně skóroval český útočník v přesilové hře i s přispěním teče domácího obránce po ráně od modré čáry.

Voráček dvěma body přispěl k výhře Flyers

Stejnou bilanci jako Krejčí zaznamenal i Jakub Voráček, který gólem a přihrávkou pomohl Philadelphii k vítězství 5:4 v prodloužení na ledě Toronta.

Český útočník v základní hrací době zakončil brankou přečíslení dva na jednoho a po jeho akci vstřelil v čase 60:29 vítězný gól Shayne Gostisbehere.

Úspěch Flyers podpořil jednou asistencí Radko Gudas a devíti zákroky Michal Neuvirth, který ve třetí třetině vystřídal za stavu 3:3 Steveho Masona.

Jágrovy střelecké milníky v NHL

• 7. října 1990 - Ve svém druhém utkání proti New Jersey zaznamenal první trefu v NHL.
  • 3. listopadu 1993 - Jako pátý český hráč dosáhl stogólové hranice.
  • 30. prosince 1998 - Brankou číslo 313 překonal dosud nejlepšího českého střelce v historii zámořské soutěže Petra Klímu.
  • 4. února 2003 - Díky hattricku se stal 33. hráčem s 500 góly.
  • 19. listopadu 2006 - Jako 16. hráč historie vstřelil 600. gól.
  • 21. listopadu 2006 - Překonal Fina Jariho Kurriho a s 602 góly se stal nejlepším evropským střelcem v historii NHL.
  • 6. února 2013 - Díky 668. gólu se vyrovnal desátému Luku Robitailleovi.
  • 21. listopadu 2013 - S 690 brankami se vyrovnal devátému Mariu Lemieuxovi.
  • 29. listopadu 2013 - S 692 góly se dotáhl na osmého Steva Yzermana.
  • 21. prosince 2013 - S 694 góly se vyrovnal sedmému Marku Messierovi.
  • 1. března 2014 - Jako sedmý hráč historie vstřelil 700. gól.
  • 10. listopadu 2014 - Se 708 brankami se dotáhl na šestého Mika Gartnera.
  • 1. března 2015 - Se 717 brankami dostihl pátého Phila Esposita.
  • 10. prosince 2015 - Se 731 brankami se dotáhl na čtvrtého Marcela Dionnea.
  • 20. února 2015 - Se 742 góly překonal Bretta Hulla a posunul se na třetí místo.