Jágr byl "venku" vidět a divil se: Jako bychom hráli Utkání hvězd

13:24
Po první třetině to vypadalo na vydařené české odpoledne, aby pak nakonec z tria Jágr, Eliáš, Židlický zůstali velcí poražení. New Jersey Devils totiž na baseballovém stadionu newyorských Yankees ztratili vedení 3:1 a prohráli nad New York Rangers 3:7.

Jaromír Jágr v kukle během venkovního zápasu foto: ČTK/AP

Co vše vedlo k obratu? A jaké další příběhy přinesl zápas pod širým nebem, na který dorazilo více než 50 tisíc lidí?

Další Jágrův rekord

Co by to bylo za zápas Devils, aby se po něm nepsalo, kterak Jaromír Jágr zase v historických tabulkách přeskočil nějakou legendu. Takže i po duelu na baseballovém stadionu přichází další Jágrův milník: díky dvěma asistencím v první třetině přeskočil v počtu přihrávek Maria Lemieuxe a je v historické tabulce s 1035 asistencemi desátý.

Sám Jágr to po zápase v rozhovoru pro zámořská média rozmrzele hodnotil: "Připadá mi, jakoby se mě po každém utkání novináři ptali, jestli vím, kde jsem (v historických tabulkách NHL)."

O ZÁPASE, VČETNĚ ON-LINU, ČTĚTE ZDE:

Na devátého Marcela Dionnea jich nyní ztrácí pět, což při současné formě českého útočníka je brzy dosažitelná meta. "Jsem tady a nikam se nechystám. Chci si užívat zápasy a dál hrát. O čísla a statistiky se nestarám. Vím ale, že pokud budu tvrdě trénovat a budu zdravý, můžu ještě odehrát hodně utkání."

Že by to tedy ještě nebyla poslední sezona v NHL, jak rád každý rok tvrdí? Mimochodem - ve statistice +/- bodů je Jágr v této sezoně na +20 (nejlépe z Devils), což ho řadí na 16. místo v celé NHL!

Smutný Brodeur

Byl to pro něj stý zápas v kariéře proti tradičnímu rivalovi z Manhattanu, od kterého nikdy v zápase nedostal víc než pět branek. Jenže tentokrát jich Martin Brodeur od Rangers dostal šest a duel už ve třetí třetí třetině jen sledoval ze střídačky.

"Čtyři ze šesti gólů, které jsem dostal, mi ztečovali spoluhráči. Byla to smůla," věděl Brodeur. Dva z "vlastenců" mu dal i Marek Židlický. A zkušeného gólmana se zastal rovněž Jaromír Jágr. "Začali jsme hrát stylem nahoru dolů s týmem, proti kterému by se tak hrát nemělo. Vedli jsme a najednou naše tempo připomínalo, jako kdybychom byli na All Star Game."

Slunce, sníh i díry v ledu

Zvláštní, jaký obrat ve hře obou týmů nastal ve druhé třetině, kdy nad kluzištěm začalo sněžit. Devils byli bezzubí, zato Rangers čtyřmi góly obrátili zápas. A Jágr ironicky popisoval důvod: "Vypadalo to, že nás dostala sněhová přeháňka. Nejsme asi schopni hrát ve sněhu."

Utkání přitom bylo o hodinu posunuto kvůli slunci. Až příliš se odráželo od ledu a hráčům tak hrozilo oslnění. V průběhu duelu se pak led kazil, objevila se v něm řada děr a třeba 41letý Brodeur říkal: "Byl to nejhorší led, na kterém jsem kdy hrál." I trenér Rangers kritizoval stav kluziště, zato Jágr vyprávěl: "Ano, bylo tam několik děr, ale to se dá pochopit, když se led dělá tak rychle. Ledaři odvedli dobrou práci." On i Patrik Eliáš se pak proti mrazu chránili kuklou.

Situace Devils

Ve vyrovnané tabulce jim chybí bod na místo v play-off, i proto Jágr po prohře 3:7 říkal: "Možná by nás prohra tolik nemrzela, kdyby byl začátek sezony. Jenže začátek nám nevyšel a do konce zbývá 29 zápasů, potřebujeme sbírat každý bod." To Rangers mají o čtyři body víc.

Střelec Eliáš

Dal první gól od poloviny prosince (po 13 duelech), dva v jediném zápase vstřelil dokonce poprvé od 20. dubna loňského roku, a tak není divu, že se po druhé brance, kterou mu skvěle připravil Jágr, radoval jako v play-off. "Nevím, jestli jsem zpět ve formě, ale za ty dva góly jsem hodně rád. Doufám, že mi to zvedne sebevědomí a začnu se prosazovat mnohem častěji," řekl 37letý útočník.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...