Jablonec zůstává v čele. Jako první zvítězil v Jihlavě

22:36
JIHLAVA - Jihlavští fotbalisté poprvé v sezoně prohráli doma. Jejich úspěšnou domácí sérii v 13. kole první ligy zastavil lídr tabulky z Jablonce, který na Vysočině zvítězil 1:0 a sám naopak prodloužil šňůru duelů bez porážky na cizím hřišti na šest. Tříbodový náskok v čele tabulky mu krátce po hodině hry efektní brankou zajistil exjihlavský Kopic.

Hráči Jablonce se radují gólu foto: ČTK

Severočeši nad Jihlavou v soutěžním zápase vyhráli poprvé, protože oba předchozí duely ze sezony 2005/06 skončily nerozhodně. Kouč nováčka František Komňacký tak v prvním zápase proti svému bývalému zaměstnavateli neuspěl.

Střetnutí dvou nejlepších útoků v lize v první půli diváky spíš nudilo. Jablonec, s 22 brankami nejproduktivnější tým soutěže, na Vysočině zahrozil do poločasu jen jednou, když sedm minut před přestávkou prověřila Blažkovu pozornost Čížkova střela.

Jihlava - Jablonec 0:1

Branka: 62. Kopic. Rozhodčí: Adam - Nádvorník, Dobrovolný. ŽK: Jungr, Kučera, Mešanovič - Kopic. Diváci: 3490.

Jihlava: Blažek - Obert (63. Kryštůfek), Šourek, Tlustý, Josl - Masopust (82. Sedláček), Jungr, Rada, Kučera, Vaculík - Mešanovič. Trenér: Komňacký.

Jablonec: Špit - Eliáš, Kysela, Beneš, Novák - Kopic (80. Třešňák), Čížek (72. Vaněk), Loučka, Piták, Jablonský (90.+1 Haurdič) - Lafata. Trenér: Kotal.

Jihlava, která dosud dala stejně jako Plzeň 20 gólů, ale kvůli zranění jí chyběl nejlepší ligový střelec Tecl, se radovala po půlhodině hry, jenže předčasně. Míč za Špitova záda dostal Vaculík, avšak jeho branka kvůli ofsajdovému postavení Mešanoviče neplatila.

Až po hodině hry začal lídr tabulky přebírat otěže utkání. Jablonský se ještě neprosadil, ale vzápětí se už Severočeši radovali z vedení. Lafata poslal od postranní čáry míč do vápna na exjihlavského Kopice, který i v obtížně pozici v pádu zády k brance překonal domácího gólmana.

Od té doby byli Jablonečtí jasně lepším týmem a gólovou pojistku mohl přidat po Eliášově centru Piták, ale Blažek situaci vyřešil. Jihlavským fotbalistům scházela ve hře směrem dopředu myšlenka, a když už se dostali do blízkosti soupeřovy branky, nedokázali Špita ohrozit. Tři minuty před koncem se v nejvážnější šanci Vysočiny po rohovém kopu ocitl Jungr, ale hradbu těl před sebou nepropálil.