Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Vedoucí Jablonec zaváhal, Slavia ubránila remízu 0:0

18:23aktualizováno  20:28
PŘÍBRAM - Fotbalisté Jablonce remizovali v utkání 12. ligového kola se Slavií 0:0 a mohou přijít o vedení v tabulce. Severočechy může bodově předstihnout Olomouc, pokud v neděli vyhraje v Teplicích.

Jablonec - Slavia foto: ČTK

Jablonecký Baumit, který letos doma už počtvrté ztratil body, měl v dnešním duelu především v první půli výrazně navrch, žádnou z šancí ale neproměnil a poprvé v sezoně také neskóroval. Pražané neporazili Jablonec posedmé za sebou, venku nevyhráli už čtrnáct utkání po sobě. Slávistům se zkomplikovala snaha o zlepšení nepříznivé venkovní bilance ještě před samotným výkopem. Nejlepší střelec týmu Kisel ulehl s virózou a jeho přítomnost na hřišti hostům citelně scházela. Jablonečtí na těžkém terénu, místy pokrytém popraškem sněhu, od začátku lépe kombinovali a za první poločas si vytvořili pět velkých šancích. Jenže všechny promarnili.

Jablonec - Slavia 0:0

Rozhodčí: M. Paták - Moláček, Pospíšil. ŽK: Zmrhal, Juhar (oba Slavia). Diváci: 1825.

Jablonec: Špit - Eliáš, Kysela, Beneš, Novák - Kopic, Loučka, Vaněk, Piták, Kovařík (43. Zoubele) - Lafata. Trenér: Kotal.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Latka, Hubáček, Juhar - Koreš (86. Čonka), Petrák, Zmrhal (90. Cicman), Tusjak (67. Jarolím) - Mičola - Škoda.

Nejprve v šesté minutě zacentroval z levé strany Kovařík a Lafata hlavičkou v pádu těsně minul bližší tyč. Po čtvrthodině si Piták z hranici malého vápna zpracoval střílenou přihrávku, mířil ale zbytečně vysoko a trefil jen břevno. Balon se vysokým obloukem kuriózně znovu snesl na horní brankovou konstrukci, z níž oklepal sněhový nános, a Latka nebezpečí odvrátil na roh.

Baumit pokračoval v náporu. A Za dalších deset minut zahodil další dvě dobré možnosti. Piták se nedočkal gólu proti bývalému klubu ani na druhý pokus, když pálil jen do středu branku. Vzápětí aktivní Kovařík v dobré pozici přestřelil.

Naděje slávistů držel brankář Čontofalský, blýskl se hlavně v 37. minutě, kdy skvěle vytěsnil přízemní střelu nejlepšího kanonýra minulé sezony Lafaty. Pražané zahrozili až těsně před pauzou. Špit vyboxoval rohový kop nad sebe, ale Petrák míč do sítě nedostal.

Po změně stran Slavia domácí nápor otupila a vyrovnala hru. Po hodině červenobílí ukázali i víc odvahy v útoku. Nejprve Koreš v hlavičkové pozici zasáhl centr jen ramenem, v 66. minutě pálil Mičola nad a v největší šanci Škoda namířil svoji střelu jen do vybíhajícího Špita.

Jablonec byl před dnešním zápasem s 22 brankami nejlépe útočícím týmem ligy, dnes se mu ale v ofenzivě nevedlo. Dobře to dokumentovala 75. minuta, kdy si Severočeši v přečíslení tak dlouho dávali přednost v zakončení, až hostující obrana ukopla míč do zámezí. A tak nakonec mohli v mrazivém večeru získat tři body hosté, ale Škodovi scházelo pár centimetrů k tomu, aby zasáhl střílený centr.

Další sobotní výsledky 12. kola fotbalové ligy

1. FC Slovácko - FC Hradec Králové 1:1 (1:0)
Branky: 31. Trousil - 47. Hochmeister. Rozhodčí: Jech - Peřina, Urban. ŽK: Valenta, Kuncl - Pávek. Diváci: 3876.

Slovácko: Melichárek - Kuncl, Trousil, Mezlík, Reinberk - Hlúpik, Daníček, Valenta, Volešák - Došek, Kovář (88. Hofmann).

Hradec Králové: Koubek - Holeš, Jánošík, Hochmeister, Poděbradský - Halilovič (46. Pávek), Šisler, Harba, Štěpán (82. Zelený) - Dvořák, Uškovič (86. Strnad).

1. FK Příbram - Baník Ostrava 2:1 (1:0)
Branky: 23. Kalivoda, 57. Wágner - 47. Kukec. Rozhodčí: Ardeleánu - Kovařík, Blažej. ŽK: Trapp, Jugas - Kaprálik, Vašenda, Droppa.

Příbram: Hruška - Jugas, Dejmek, Mišůn, Divíšek - Mareš (75. Danoski), Trapp, Kalivoda, Šlapák (90. Pleško) - Wágner, Střihavka.

Ostrava: Buček - Vašenda, Frydrych, Kaprálik, Mach - Kraut (76.
Milosavljev), Lukeš, Droppa, Kukec - Majtán (69. Svěrkoš), Fantiš.