Jablonec podruhé rozstřílel Ústí a je ve čtvrtfinále poháru

18:07
JABLONEC - Fotbalisté Jablonce se stali po Liberci druhým čtvrtfinalistou Poháru České pošty. Svěřenci Václava Kotala stvrdili hladký postup přes druholigové Ústí nad Labem dnešní výhrou 5:0 v odvetě osmifinále, první zápas venku ovládli vysoko 7:1.

Jablonec. Druhý zleva David Lafata. foto: ČTK

Baumit si v podzimní rozlučce s domácími fanoušky s chutí zastřílel, i když odpočívaly některé opory v čele s nejlepším ligovým střelcem Lafatou.

Jablonec - Ústí n. L. 5:0

Branky: 7. a 52. Třešňák, 27. Jablonský, 31. Haurdič, 33. Zoubele. Rozhodčí: Houdek. První zápas: 7:1, postoupil Jablonec.

Sestava Jablonce: Špit - Štochl, Simerský, Kysela, Jablonský - Zoubele, Loučka, Vaněk, Haurdič, Kovařík (73. Čížek) - Třešňák. Trenér: Kotal.

Jablonečtí podobně jako v úvodním utkání od začátku kralovali a za poločas dali odevzdanému soupeři čtyři góly. Tři z nich hosté inkasovali v rozmezí mezi 27. a 33. minutou.

Po změně stran přidal druhý tým podzimní části ligové sezony ještě jednu branku, když se v 52. minutě podruhé v utkání trefil Třešňák. Hosté se v závěru snažili vstřelit aspoň čestný gól, brankáře Špita ale výrazněji neohrozili.

Ve středu jsou na programu další čtyři odvety osmifinále, ve čtvrtek pak čekají úvodní osmifinálové zápasy oba české zástupce v evropských pohárech Spartu Praha a Plzeň.