Jablonec deklasoval Jihlavu a poslal ji na poslední místo tabulky

16:55
JABLONEC NAD NISOU - Fotbalisté Jihlavy v sedmém ligovém kole utrpěli v Jablonci debakl 0:5 a klesli na poslední místo tabulky o skóre za Brno a Karvinou.

Stanislav Tecl (vlevo) slaví gól s Michalem Trávníkem. foto: ČTK

Nikdo nevnímá fotbal jako on. Rosický si po 17 letech zahraje derby

Vysočina, která hrála téměř osmdesát minut bez vyloučeného stopera Petra Tlustého, ani ve čtvrtém venkovním duelu sezony nebodovala.

V prvním poločase se trefil z penalty a ze hry Stanislav Tecl, po změně stran domácí triumf zvýraznili Vladimir Jovovič, Michal Trávník a střídající Ondřej Mihálik.

Stanislav Tecl (vlevo) slaví gól s Michalem Trávníkem.
Adam Pelta (vlevo) jako by svému otci z oka vypadl.

Jihlava držela s Jabloncem krok jen v úvodní desetiminutovce. Poté Tlustý v pokutovém území stáhl Doležala, dostal červenou kartu a nařízenou penaltu ve 13. minutě proměnil Tecl.

HET liga - 7. kolo:

FK Jablonec - Vysočina Jihlava 5:0 (2:0)
Branky:
13. z pen. a 33. Tecl, 56. Jovovič, 71. Trávník, 86. Mihálik. Rozhodčí: Matějček - Pelikán, Paták. ŽK: Rakovan (Jihlava). ČK: 12. Tlustý (Jihlava). Diváci: 2215.
Jablonec: Hrubý - Jankovič, Pernica, Hübschman, Hanousek - Masopust, Kubista (46. Janetzký), Trávník, Jovovič (78. Zelený) - Doležal (68. Mihálik), Tecl.
Jihlava: Rakovan - Nový, Tlustý, Rosa, Keresteš - Vaculík - Fulnek (78. Záviška), Zoubele, Dvořák, Popovič (60. Novotný) - Klíma (14. Kryštůfek). Trenér: Kopecký.

Domácí měli v početní výhodě velkou převahu i šance, ale Doležal hlavičkoval těsně vedle a ve 28. minutě Jankovič v ideální pozici přestřelil odkrytou branku.

Po půlhodině hry si volný Tecl naskočil na Hanouskův centr a hlavou přidal druhý gól.

Jablonečtí se v 56. minutě prosadili potřetí. Z dálky napřáhl černohorský záložník Jovovič a povedou ranou zaznamenal premiérovou branku v české lize.

Severočeši dál dominovali. V 71. minutě Teclovu střelu vyrazil Rakovan, ale Masopust vrátil míč před branku a Trávník se z voleje nemýlil. O chvíli Tecl nevyužil další šanci na hattrick, když napálil břevno.

Zmar Jihlavy korunoval čtyři minuty před koncem brankář Rakovan, jehož nepovedený odkop se od střídajícího Mihálika odrazil do sítě.

Jablonec tak doma v lize popáté za sebou porazil Vysočinu bez inkasovaného gólu.